Garrick Ohlsson i Chopin na dwóch różnych fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 18:36
Garrick Ohlsson, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku, nagrał dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dwa recitale chopinowskie: na fortepianie współczesnym i historycznym. Ten sam program w dwóch wersjach dźwiękowych. W piątek podwójny album był do wygrania w konkursie. 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./NIFC

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.


Posłuchaj
38:04 2021_10_01 12_06_45_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Chopin: Scherzo E-dur op. 54, Nokturny, Mazurki, Ballada g-moll op. 23 - Garrick Ohlsson (Płyta na lato/Dwójka)

 

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź"). 

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W piątek (1.10) do wygrania był album:

Chopin: Scherzo E-dur op. 54, Nokturny, Mazurki, Ballada g-moll op. 23 - Garrick Ohlsson

Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 


Logo sponsora Logo sponsora
***

Tytuł audycji: Płyta na lato

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 1.10.2021

Godzina emisji: 12.05


Czytaj także

"Flis". Zapis koncertu z festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 17:09
W środę do wygrania była płyta z operą Stanisława Moniuszki pt. "Flis", w interpretacji Fabia Biondiego i Europy Galante. Jest to drugie po "Halce" dzieło twórcy polskiej opery narodowej w międzynarodowej obsadzie, które ma szansę na światową karierę. Zapraszamy do udziału!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dang Thai Son gra Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 13:30
W poniedziałek do wygrania była płyta, na której zarejestrowano Koncert fortepianowy oraz wybrane utwory solowe Ignacego Jana Paderewskiego w interpretacji Dang Thai Sona oraz Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Vladimira Ashkenazego.
rozwiń zwiń