X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lisiecki gra etiudy Chopina

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 16:00
Polsko-kanadyjski pianista, Jan Lisiecki, prezentuje drugą płytę wydaną przez Deutsche Grammophon, będącą jednocześnie pierwszym zarejestrowany w studio recitalem tego młodego artysty. Tym razem wykonuje etiudy Chopina, jedne z najbardziej wymagających utworów w całej literaturze fortepianowej.
Jan Lisiecki gra etiudy Chopina.
Jan Lisiecki gra etiudy Chopina.Foto: fragment okładki płyty

Od poniedziałku do piątku w naszej letniej audycji muzycznej "Płyta na lato" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. Uwaga: codziennie do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty!

W piątek posłuchamy albumu "Chopin Etudes" Jana Lisieckiego
Etiudy Chopina w wykonaniu tego niebywale dojrzałego artysty rosną w siłę. Wszystko brzmi prosto i naturalnie. Pianista podczas koncertu prawie nie patrzył na ręce, wykonywał ten trudny program z wielką dokładnością, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych” ("The Seattle Times”).

Zapraszamy do udziału w audycji: do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie!
Prosimy dzwonić w trakcie audycji pod numer 22 645 22 22.
Audycję prowadzi Agata Kwiecińska.
23 sierpnia (piątek), godz. 15.30

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin bez fortepianu" w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 09:00
O głośnym spektaklu, który będzie można obejrzeć w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w ramach 9. Festiwalu "Chopin i jego Europa", w "Wybieram Dwójkę" opowiedział jego reżyser Michał Zadara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakiem europejskich muzeów kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 10:20
Tak mógłby brzmieć tytuł jednej z wycieczek oferowanych przez biura podróży. My w "Sezonie na Dwójkę" mówiliśmy nie tylko o najciekawszych muzeach dedykowanych kompozytorom, ale też o innowacyjnych pomysłach na prowadzenie tego rodzaju placówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza 9. Międzynarodowy Festiwal "Chopin i jego Europa”

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 09:39
To wyjątkowe święto polskiej muzyki klasycznej. Na scenach Filharmonii Narodowej i Studia Polskiego Radia wystąpią największe gwiazdy światowej muzyki poważnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjsko-niemieckie granie Lutosławskiego na Festiwalu "Chopin i jego Europa" – transmisja

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 19:43
W piątkowy wieczór wysłuchamy w Dwójce, prosto z Filharmonii Narodowej, koncertu, podczas którego Rosyjska Orkiestra Narodowa pod dyrekcją Michaiła Pletniowa wykona dzieła Witolda Lutosławskiego i Igora Strawińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzea kompozytorów jako miejsca pamięci

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 07:54
Autentyczność, atmosfera, magia – to wszystko powinno, zdaniem gości "Sezonu na Dwójkę”, zawierać idealne muzeum wybitnego kompozytora muzyki poważnej.
rozwiń zwiń