X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słowo w życiu i nauczaniu Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 09:00
O literackich wątkach działalności polskiego papieża, ale też jego przywiązaniu do języka polskiego rozmawialiśmy w audycji "Rozmowy po zmroku".
Audio
  • Słowo w życiu i nauczaniu Jana Pawła II (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: PAP/Andrzej Kossobudzki Orłowski

"Odkrywając słowo poprzez studia literackie czy językowe, nie mogłem nie przybliżyć się do tajemnicy Słowa - tego Słowa, o którym mówimy codziennie w modlitwie Anioł Pański: Słowo stało się ciałem i zamieszkało wsród nas. Później zrozumiałem, że te studia polonistyczne przygotowały we mnie grunt pod inny kierunek zainteresowań i studiów: mam na myśli filozofię i teologię" - tak mówił papież Jan Paweł II. Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową dokładnie 40 lat temu.

Jego pontyfikat trwał od 16 października 1978 roku do 2 kwietnia 2005 roku. Został kanonizowany 27 kwietnia 2014 roku. Jan Paweł II - Święty Kościoła Katolickiego, papież, kapłan, ale także poeta, dramaturg, student polonistyki, wielokrotnie potwierdzający swoją miłość i przywiązanie do języka polskiego i polskiej kultury, Sługa Słowa podkreślający także teologiczny wymiar Słowa, które - jak czytamy w Ewangelii wg świętego Jana - "Było na początku".

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadzi: Dorota Gacek

Goście: Krzysztof Kuczkowski (poeta, krytyk, redaktor naczelny pisma  "Topos"); prof. Wojciech Kudyba (poeta, historyk literatury, wykładowca UKSW) oraz ojciec dr Marek Kotyński (teolog, filmoznawca, wykładowca Collegium Joanneum)

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 22.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak