X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacob Aue Sobol: stań się uczestnikiem fotografowanego świata

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 08:00
- Umieszczam widza w centrum tego, co fotografuję, w samym środku historii – podkreślał znakomity duński artysta, opowiadając o swoim podejściu do sztuki fotografowania.
Audio
  • Jacob Aue Sobol o sztuce fotografowania (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jacob Aue Sobol
Jacob Aue SobolFoto: PAP/Jakub Kamiński

Sobol to jeden z najwyżej cenionych współczesnych fotografików, laureat wielu prestiżowych nagród, członek legendarnej Agencji Magnum. Jego czarno-białe zdjęcia to w większości intymne portrety spotkanych przez niego osób. - Zamiast spoglądać na zdjęcia jak na opowieść, która dzieje się w jakimś zakątku świata, w którym my nie żyjemy, umieszczam widza w centrum tego, co fotografuję. Moje zdjęcia nie przedstawiają konkretnych miejsc. Odbiorcy mogą ich używać jak luster, w których odbija się ich własne życie - opowiadał Jacob Aue Sobol.

Jak fotografować, by otrzymać taki właśnie – uniwersalny, pozbawiony kontekstu kulturowego – rezultat, pokazać to, co wspólne? Jak zbliżyć się do fotografowanych osób, zdobyć ich zaufanie? W rozmowie również o micie, według którego większość ludzi nie chce być fotografowana, oraz o tym, dlaczego Sobol porzucił robienie zdjęć i zajął się rybołówstwem.

***

Tytył audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Jacob Aue Sobol (fotograf)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 22.00

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dominik Tarabański: traktuję fotografię jako największą pasję

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 08:00
- Moje trzecie studia to była szkoła filmowa, wydział operatorski, ale o specjalności fotografia. Miałem więc styczność z filmem, który też uwielbiam jako dziedzinę sztuki, ale moja specjalność to zdecydowanie fotografia - mówił w Dwójce artysta mieszkający na co dzień w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń