Dominik Tarabański: traktuję fotografię jako największą pasję

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 08:00
- Moje trzecie studia to była szkoła filmowa, wydział operatorski, ale o specjalności fotografia. Miałem więc styczność z filmem, który też uwielbiam jako dziedzinę sztuki, ale moja specjalność to zdecydowanie fotografia - mówił w Dwójce artysta mieszkający na co dzień w Nowym Jorku.
Audio
  • Dominik Tarabański o wystawie swoich prac "Roses for Mother" i drodze, jaką przebył zanim zamieszkał w Nowym Jorku (Poranek Dwójki)
Plakat wystawy
Plakat wystawyFoto: materiały prom.

Dominik Tarabański w piątek 14 grudnia weźmie udział w wernisażu wystawy swoich prac "Roses for Mother" w Leica 6x7 Gallery w Warszawie. - To całkowicie autorski projekt, w stu procentach dedykowany mojej mamie. Ten zestaw prac to swoistego rodzaju pocztówki, które wysyłam do mamy z miejsc, w których ona nie miała okazji być - tłumaczył gość Dwójki.

Mieszkający na stałe w Nowym Jorku artysta ze swoimi pracami odwiedził już ponad 40 państw na pięciu kontynentach. Które swoje sukcesy ceni najbardziej? Jaką drogę przeszedł, zanim wyjechał z Polski? Dlaczego wszystkie prace na wystawie "Roses for Mother" to kompozycje roślinne? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dominik Tarabański (fotograf)

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 9.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Czytaj także

"Azja to zawrót głowy". Fotografia Dominika Skurzaka

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:08
- Będzie to pokazanie tego całego kalejdoskopu tradycji, które tak niesamowicie różnią się między krajami azjatyckimi - mówił Dominik Skurzak o swojej wystawie zdjęć z Indonezji, Tajlandii, Laosu, Kambodży i Indii w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sikora - fotograf instytucja

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 18:20
Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był jeden z najważniejszych przedstawicieli współczesnej światowej fotografii.
rozwiń zwiń