Konkurs Moniuszkowski oczami jurorów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:10
W audycji powróciliśmy do emocji towarzyszących jubileuszowemu, X Międzynarodowemu Konkursowi Wokalnemu im. Stanisława Moniuszki – wyjątkowemu tym bardziej, że zorganizowanemu w roku obchodów 200. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora.
Audio
  • Jak 10. Konkurs Moniuszkowski podsumowują jego jurorzy? (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jury X Konkursu Moniuszkowskiego
Jury X Konkursu MoniuszkowskiegoFoto: archiwum Konkursu Moniuszkowskiego

Konkurs odbył się w dniach 5-11 maja. Wszyscy uczestnicy przesłuchań chętnie dzielili się na antenie swoimi emocjami i wzruszeniami, nie raz podkreślając, że jednym z najważniejszych aspektów był dla nich występ przed znakomitym gronem jurorskim. W jury zasiedli nie tylko śpiewacy, ale także reprezentanci najważniejszych instytucji, teatrów i scen.

W audycji dowiedzieliśmy się, jak z ich punktu widzenia wyglądało tych kilka konkursowych dni, jak oceniają potencjał artystyczny młodych śpiewaków i to, czy są gotowi, by wkroczyć do operowego świata.

W "Rozmowach po zmroku" udział wzięli: Izabella Kłosińska, Piotr Beczała, Peter Mario Katona, Evamaria Wieser, Tobias Truniger i Alain Perroux.

***

X Konkurs Moniuszkowski wygrała Maria Motolygina z Rosji. II nagroda trafiła do rąk Słowaczki Slavki Zamecznikovej, a III - do reprezentanta Chin Long Longa, który został też uhonorowany Nagrodą Polskiego Radia – nagraniem z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowały: Monika ZającBeata Kwiatkowska i Milena Gąsienica

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 22.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

X Konkurs Moniuszkowski. Potyczki zagranicznych śpiewaków z językiem polskim

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:22
Pomieszanie słów i drobne błędy się zdarzały, ale śpiewacy zadbali o jakość polszczyzny. Powtarzali: polski język, śpiewny język...
rozwiń zwiń