Futbolowa gorączka pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 11:23
Marek Bieńczyk, Jerzy Pilch i Nick Hornby, to tylko kilku z cenionych pisarzy, którzy spektakle piłkarskie przedkładają nad teatralne. O związkach literatury z futbolem porozmawiamy w kontekście książki Michała Okońskiego "Futbol jest okrutny".
fragment okładki książki Futbol jest okrutny
fragment okładki książki "Futbol jest okrutny"Foto: materiały promocyjne

Książka "Futbol jest okrutny" to opowieść o tym, jak piłka nożna niepostrzeżenie zagarnia kolejne przestrzenie życia dziennikarza "Tygodnika Powszechnego”, jak komplikuje udział w arcyważnej naradzie kierownictwa firmy, jak wpływa na wychowywanie dzieci i relacje z własnym ojcem, jak zmienia myślenie o seksie i śmierci.

A jak sport ten odbija się w literaturze? Czy może być źródłem pisarskiego natchnienia? O tym we wtorkowych "Rozmowach po zmroku" porozmawiamy z Michałem Okońskim, Wojciechem Kuczokiem i Karolem Maliszewskim.

Na audycję zaprasza Jacek Wakar.

2 lipca (wtorek) godz. 22.00.

Zobacz więcej na temat: futbol

Czytaj także

Hilary Mantel: historia Anglii to dla niej sex, drugs...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 09:44
- Dostała dwie nagrody Brookera. To bardzo lukratywna rzecz, zyski ze sprzedaży nagrodzonych książek są bardzo duże. Spytana o to, co zrobi z nagrodą, opowiedziała, że przeznaczy je na "sex, drugs and rock'n'roll" - opowiadał autor wywiadu z Mantel w Dwójce. Pisarka w fascynujący, bardzo mroczy sposób opisała czasy Tudorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameksyka: mamy swoje piekło na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 09:00
- Przemoc jest tam przerażająca, bo nie ma sensu. Moralność umarła. Jedyną ideologią są pieniądze. My w tej wojnie dziś żyjemy - mówił Ed Vulliamy. W Dwójce rozmawialiśmy z autorem książki "Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy”, laureatem tegorocznej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 lat "Gry w klasy", książki, której nie da się skończyć

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 11:55
- Jak się z nią przeszło pod pachą po Krakowskim Przedmieściu, to był znak, że się należy do ścisłej elity młodych ludzi, którzy wiedzą co się czyta - o fenomenie "Gry w klasy" mówił w "Rozmowach po zmroku" dziennikarz Jerzy Sosnowski.
rozwiń zwiń