X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brutalny liryzm z Madagaskaru

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 13:00
W "Rozmowach po zmroku" spotkamy się z malgaskim pisarzem Jean-Luc Raharimananą, który przyjechał do Warszawy w związku z ukazaniem się numeru "Literatury na Świecie" poświęconemu literaturze i pisarzom z Madagaskaru.
Madagaskar
MadagaskarFoto: Frontierofficial / flickr / cc

Jean-Luc Raharimanana urodził się w 1967 na Madagaskarze. Na studia wyjechał do Francji, gdzie później pracował jako nauczyciel i dziennikarz. Jest autorem książek w języku malgaskim, w których opisuje biedę i korupcję w swojej ojczyźnie w stylu równie brutalnym, co poetyckim. Jego dzieła były tłumaczone na język niemiecki, angielski, włoski i hiszpański.

Fragmenty prozy tego nieznanego w Polsce pisarza znajdują się wewnątrz jednego z ostatnich numerów czasopisma "Literatury na Świecie".

Na audycję zaprasza Ewa Stocka-Kalinowska.

7 listopada (czwartek), godz. 21.30

Zobacz więcej na temat: literatura Madagaskar
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tochman: slums jest materiałem łatwopalnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 13:00
- Slums Onyx jest kipiącym ekosystemem. Na kilku kilometrach kwadratowych mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi - mówił w Dwójce Wojciech Tochman, autor książki "Eli, Eli" o rejonach skrajnej biedy w Manili, stolicy Filipin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jagielski: poszedłbym za Mandelą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 08:00
- Nie wiem, czy wśród dzisiejszych przywódców potrafiłbym znaleźć kogoś takiego, za kim ruszyłbym bez wahania. Mandeli łatwo jest wierzyć - mówił w Dwójce Wojciech Jagielski o bohaterze swojej książki "Trębacz z Tembisy". Nelson Mandela zmarł w Johannesburgu w wieku 95 lat.
rozwiń zwiń