Spotkanie z Lisą Batiashvili

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 08:48
Miała dwanaście lat, kiedy jej rodzice zdecydowali się wyjechać z Tbilisi. W poszukiwaniu lepszego życia Gruzini udali się do Europy. Dotarli do Niemiec. Młoda Lisa poszła do gimnazjum. Nie znała niemieckiego, więc jest podstawowym sposobem komunikowania się ze światem stała się muzyka.
Lisa Batiashvili
Lisa BatiashviliFoto: Pap/Paul Zinken

Posłuchaj
28:42 [ PR2]PR2 (mp3) 5 listopad 2020 21_30_30.mp3 Rozmowa ze skrzypaczką Lisą Batiashvili (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Dziś mieszkająca w Monachium skrzypaczka należy do grona najważniejszych artystów na świecie. W czwartkowej audycji Lisa Batiashvili opowiadała o nowej płycie, ale też o wrastaniu w inną kulturę i o polskiej… prababci.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Rozmawiały: Jakub Kukla

Gość: Lisa Batiashvili (skrzypaczka)

Data emisji: 5.11.2020

Godzina emisji: 21.30 


Czytaj także

Muzyczne rekomendacje Jakuba Jakowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 17:28
Swoje ulubione nagrania polecał znakomity skrzypek, członek kwartetu Zehetmair Quartett, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kaja Danczowska: mama nauczyła mnie, jak wypoczywać nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 12:37
- Jak jeździłam z mamą nad morze, to w ogóle nie wykorzystywałam tego. Byłam zdenerwowana, bez przerwy musiałam ćwiczyć, bo za chwilę jakiś koncert, uciekałam. Ale mama trzymała tutaj posterunek. Zawsze na piachu, zwinięta w kłębek, trzęsła się z zimna, ale ostatnia schodziła z plaży. To było imponujące, teraz dopiero to widzę - mówiła znakomita skrzypaczka.
rozwiń zwiń