X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksandra Kuls: Ważna jest moja wizja

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 19:15
- Muszę mieć w sobie dużo siły, żeby wykonywać taki koncert. Nie mogę właściwie całkowicie zdać się na dyrygenta, z jakiegoś powodu stoję tam na środku sceny i muszę coś zaproponować - mówiła Aleksandra Kuls, artystka festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
Aleksandra Kuls. Fot. archiwum NIFC
Aleksandra Kuls. Fot. archiwum NIFCFoto: archiwum NIFC

Aleksandra Kuls podkreśla, że każde publiczne wykonanie koncertu, tym bardziej z orkiestrą, to dla niej krok naprzód. - Myślę, że jeszcze bardzo długa droga przede mną. Wciąż, kiedy słucham fragmentów jakiegoś swojego nagrania, mam jeszcze sobie wiele do zarzucenia, czy do zaproponowania nowych rzeczy - mówi młoda skrzypaczka, półfinalistka XIV Międzynarodowego Konkursu Wieniawskiego, laureatka Nagrody Wandy Wiłkomirskiej za najlepsze wykonanie kompozycji K. Szymanowskiego.
- Druga część koncertu jest prosta, melodie nie są jakieś straszliwie wybujałe, a chodzi o intensywność dźwięku i żarliwość w wykonaniu. Słyszałam kilka wykonań i rzeczywiście są bardzo różne: jedne bardziej klasycyzujące, drugie zdecydowanie romantyczne, czasem nawet wybujałe - zauważa Aleksandra Kuls i zdradza, że równie ciekawa jest obserwacja zmienności temp wykonań na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Teraz w modzie są te szybsze.
Skrzypaczka opowiadała o codziennej pracy nad techniką gry, a także ćwiczeniem …pewności siebie. Przyznała, że w muzyce najwspanialsze jest to, że horyzont stale się przesuwa i wciąż można dany utwór wykonać lepiej.
W audycji także rozmowa z Michałem Szymanowskim i Michałem Dworzyńskim. Z bohaterami wieczoru rozmawiała Anna Skulska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin, Kilar i Mykietyn

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 16:55
A także wielu innych polskich twórców i artystów na koncercie festiwalu "Chopin i jego Europa". Transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w niedzielny wieczór w Dwójce!
rozwiń zwiń