David Foster Wallace. Kultowy nieboszczyk literatury

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 19:00
W "Strefie literatury" rozmawialiśmy o twórczości autora m.in. książki "Rzekoma fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię".
Audio
  • David Foster Wallace. Kultowy nieboszczyk literatury (Strefa literatury/Dwójka)
Zwielokrotniona twarz Davida Fostera Wallacea na graffiti w jednym z amerykańskich miast
Zwielokrotniona twarz Davida Fostera Wallace'a na graffiti w jednym z amerykańskich miastFoto: Tyler Merbler/flickr/CC BY-SA 2.0

Wprawdzie amerykański pisarz David Foster Wallace od ośmiu lat nie żyje, ale jego sławie - może nawet kultowi - w Stanach Zjednoczonych to jakoś nie przeszkadza, a w pewnym sensie właściwie pomaga. Przy okazji pierwszego polskiego wydania esejów Wallace'a "Rzekoma fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię" zastanowialiśmy się nad literackim i kulturowym fenomenem autora "Krótkich rozmów z paskudnymi ludźmi".

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadziła: Piotr Kofta

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 22.00

mc/gs/bch

Czytaj także

Jak czytać wywiady z paskudnymi ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 13:18
Kultowy amerykański pisarz David Foster Wallace przyczynił się do zasadniczej zmiany w prozie anglojęzycznej. Ukazała się właśnie jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Foster Wallace. Znawca paskudnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 16:00
O życiu i twórczości Davida Fostera Wallace’a, amerykańskiego pisarza, eseisty i wykładowcy, opowiadali w Dwójce między innymi tłumacze jego twórczości.
rozwiń zwiń