X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przykazanie dziadka - cichociemnego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:40
- Podczas rehabilitacji puszczam sobie kasetę z głosem dziadka, wtedy mam więcej siły, żeby zrobić jakieś ćwiczenie - opowiada bohaterka reportażu "Szczęściara".
Audio
  • "Szczęściara" - reportaż Aleksandry Łapkiewicz (Opowieści po zmroku/Dwójka)
  • Aleksandra Łapkiewicz o reportażu "Szczęściara". Rozmawia Joanna Szwedowska (Opowieści po zmroku/Dwójka)
- Pamiętając o dziadku, niezależnie od tego co mi przyniesie życie, chciałabym przyjąć to z honorem - mówi bohaterka reportażu Szczęściara
- Pamiętając o dziadku, niezależnie od tego co mi przyniesie życie, chciałabym przyjąć to z honorem - mówi bohaterka reportażu "Szczęściara"Foto: Kema Keur/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

"Szczęściara" to opowieść o chorej na stwardnienie rozsiane Alinie, która próbuje odtworzyć historię życia swojego dziadka Wincentego Michalczewskiego. W czasie wojny służył on w elitarnym oddziale cichociemnych. Przeszedł przez obóz koncentracyjny. Po wojnie wrócił do Polski, gdzie w ostatnich latach swojego życia opiekował się swoją chorą córką i wnuczką.
- Dziadek nie dał po sobie znać, gdy rozpoznano u mnie stwardnienie rozsiane, choć musiało to być dla niego bardzo ciężkie, że jego jedyna wnuczka takie rozpoznanie usłyszała - wspominała Alina.
Dziś, po śmierci dziadka, w trudnych chwilach Alina słucha kaset z jego głosem, choć nie do końca jest to zgodne z radą, której jej kiedyś udzielił...

Reportaż Aleksandry Łapkiewicz powstał dzięki stypendium im. Jacka Stwory. Autorka wygrała je w ubiegłym roku reportażem "Jak działa artysta".
***
Tytuł reportażu:
Opowieści po zmroku
Autorka:
Aleksandra Łapkiewicz
Data emisji:
24.11.2014
Godzina emisji:
21.00
bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leopold Okulicki - ostatni dowódca Armii Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 06:00
Rodzice chcieli, by został księdzem. Jego życie potoczyło się w zupełnie innym kierunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy bali się Ponurego jak ognia

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 06:10
Ponury rozgromił batalion SS, Ponury zdobył transport z amunicją, Ponury z pięćsetką partyzantów wyszedł cało z obławy w Kieleckiem – o poruczniku Janie Piwniku, dowódcy niewielkiego oddziału partyzanckiego AK krążyły legendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Chciuk - "biały kurier" ZWZ

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 06:00
– Przede wszystkim przeprowadzaliśmy z Polski ludzi zagrożonych aresztowaniem, albo takich, którzy chcieli iść do wojska. Wtedy każdy młody człowiek chciał się dostać do wojska, żeby walczyć z okupantami – mówił Tadeusz Chciuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Zawacka: byłam jedyną cichociemną

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 08:20
Kiedy wylądowała w Polsce, oczekujący byli zszokowani, że spadochroniarzem jest kobieta. Elżbieta Zawacka zaskakiwała przez całe życie: odwagą, energią i niezwykłą pogodą ducha.
rozwiń zwiń