Tajemnice "Wszystkich poranków świata"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 10:30
Bogusław Deptuła, pisarz, dziennikarz, historyk sztuki opowiadał w "Drodze przez mąkę" o książce "Wszystkie poranki świata" Pascal Quignard.
Audio
  • Bogusław Deptuła opowiada o książce "Wszystkie poranki świata" Pascala Quignarda (Droga przez mąkę/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: Mat. promocyjne

- Bohaterem tej minipowieści jest sztuka. Książka naładowana jest ona wielką erudycją, która jest znakiem firmowym Quignarda. Interesuje się muzyką, słucha baroku, jest jej wielkim miłośnikiem i znawcą. Napisał tę powieść przede wszystkim o mało znanym muzyku, jakim był Sainte-Colombe i również o bardzo mało znanym malarzu, który nazywał się Lubin Baugin – mówił Bogusław Deptuła, który pisał o "Wszystkich porankach świata" w swojej książce "Literatura od kuchni".

Pisarz, eseista i tłumacz Pascal Quignard w 1969 rozpoczął pracę jako lektor w wydawnictwie Gallimard, gdzie stopniowo awansował – by objąć ostatecznie stanowisko sekretarza generalnego. Z wydawnictwa odszedł w 1994 i poświęcił się pisaniu. Przed trzema laty otrzymał prestiżową nagrodę Goncourtów. Jest dziś jedną z najważniejszych postaci francuskiej literatury.

Jakie sekrety odkrywa przed nami w swojej książce Pascal Quignard? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Bogusław Deptuła (pisarz, dziennikarz, historyk sztuki)

Data emisji: 13.06.2015

Godzina emisji: 11.30

pp/mc

Czytaj także

O piekle Holokaustu bez ckliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 13:00
"Krótki przystanek w drodze z Auschwitz" Gorana Rosenberga opowiada o losach ojca autora, który przeżył łódzkie getto, Auschwitz, obozy koncentracyjne i transport śmierci.
rozwiń zwiń