X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marta Sapała: marnotrawstwo żywności ma związek ze stylem życia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:59
- Na nasz styl życia składa się wiele komponentów. Dlatego nawet w różnych badaniach prowadzonych w wielu miejscach na świecie, które dotyczyły tego, co wpływa na poziom marnotrawstwa żywności nie ma jasno postawionej odpowiedzi, że ten jeden konkretny czynnik sprawia, że wyrzucamy więcej - mówiła w Dwójce autorka książki "Na marne".
Audio
  • Jaka jest skala marnowania żywności w Polsce i na świecie? (Droga przez mąkę/Dwójka)
Okładka książki Na marne
Okładka książki "Na marne"Foto: materiały prom./Indre Pau (Shutterstock)

W swoim zbiorze reportaży Marta Sapała opisuje różne aspekty zjawiska marnowania jedzenia. - Na początku miałam ogromną potrzebę, żeby namierzyć winowajców, przyszpilić ich i udokumetować zbrodnię, jaką popełniają na jedzeniu. Tak samo chciałam znaleźć te grupy, które można postawić za wzór gospodarności. Wydaje mi się jednak, że nie za bardzo mi sie to udało. Proponowałam np. trop pokoleniowy, ale on też gdzieś po drodze mi się rozsypał - przyznała autorka "Na marne".

Jakie elementy stylu życia sprzyjają marnotrawstwu jedzenia? Czy istnieje zależność, że im więcej pieniędzy gospodarstwo domowe przeznacza na jedzenie, tym więcej się go marnuje? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę 

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Marta Sapała (autorka książki "Na marne")

Data emisji: 7.09.2019

Godzina emisji: 10.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuchnia na ostro, czyli nożem w jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 12:05
W audycji "Droga przez mąkę" spotkaliśmy się z płatnerzem Piotrem Jędrasem, który opowiedział rozmaitych nożach i ich zastosowaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanon kuchni polskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:46
- Postawiliśmy sobie pytanie, co to jest kuchnia polska, ale w zglobalizowanym świecie kulinarnym i produkcji żywności. I gdybym wyszedł np. ze studia w Toruniu na stare miasto i policzył przybytki kulinarne znajdujące się tam, to stwierdziłbym, że kuchnia polska składa się głównie z kebabów - opowiadał gość audycji "Droga przez mąkę" prof. Jarosław Dumanowski, współtwórca książki kulinarnej, której znajdzie się zbiór stu narodowych potraw.
rozwiń zwiń