X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Minister rolnictwa: sukcesem 2018 roku była walka z ASF

Poprawa wizerunku polskiej żywności, zwiększenie produkcji rzepaku, a także roślin bobowatych, które mają stopniowo zastępować importowaną, genetycznie modyfikowaną, śrutę sojową - to plany resortu rolnictwa na 2019 rok. Sukcesem roku 2018 - według Jana Krzysztofa Ardanowskiego - była walka z ASF i zwrot akcyzy do paliwa rolniczego.   
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Minister rolnictwa: protest na A2 to inicjatywa nowego ruchu

- Nie wiem czy to, co otrzymałem od protestujących, to postulaty rolników. Według mnie, była to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji – Agrounii. Protestujący nie przedstawili postulatów, ale dyspozycje dla rządu. Większości z nich, jako minister rolnictwa, nie mogę nawet zrealizować – twierdzi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, w audycji "Sygnały dnia". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia autostrada a2 polityka rolnictwo Piotr Gociek

Marek Sawicki: ojciec przestrzegał, żebym nie zajmował się polityką

W 1988 roku polityk wstąpił do - wtedy jeszcze - ZSL. Wcześniej polityczne zaangażowanie odradzał mu ojciec, który wraz z dziadkiem należał do Armii Krajowej. I to piętno AK ciążyło na rodzinie, sprawiając jej wiele kłopotów. W politykę Marek Sawicki zaangażował się w wieku 30 lat kiedy ojciec zmarł.  
Zobacz więcej na temat:  Marek Sawicki PSL Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś Małgorzata Raczyńska

Wsparcie dla gospodyń i rolników. Resort podsumowuje 3 lata

Za rolnictwo jako element bezpieczeństwa żywnościowego i suwerenności kraju jest odpowiedzialny cały rząd - przypomniał minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski podsumowując trzy lata pracy resortu. Szef resortu mówił nie tylko o samej branży, ale wspomniał o programach społecznych, które jako adresowane do wszyskich, trafiły także do rodzin wiejskich.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo

Polskie rolnictwo z nadwyżką eksportu do importu

Nowe przepisy ułatwiające sprzedaż bezpośrednią gospodarstw rolnych, wypłata 9,2 mld zł, czyli o 50 mln zł więcej niż rok temu zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz wzrost wartości eksportu produktów rolnych – to najważniejsze sprawy które wymienił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, podsumowując trzy lata działalności resortu.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Trzy lata pracy resortu rolnictwa. Komentarz eksperta

"W tym roku wypłaciliśmy zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich w wysokości 9,2 mld zł tj. o 50 mln zł więcej niż w ubiegłym roku" - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podsumowując trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystąpienie ministra oraz trzyletnią pracę resortu skomentował w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi polityka

Minister rolnictwa: warto być rolnikiem. To jeden z najważniejszych zawodów

Jan Krzysztof Ardanowski podsumował trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego jest szefem od czerwca tego roku. Co w tym czasie udało się zrobić, a co pozostało jeszcze do poprawy? O to m.in. zapytała ministra Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w programie Sztuka Słuchania. 
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Jan Krzysztof Ardanowski wieś rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Jan Krzysztof Ardanowski: pokażemy ważną rolę polskiej wsi

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości od 30 listopada do 2 grudnia w Poznaniu odbywać się będzie Narodowa Wystawa Rolnicza. – To najważniejsze wydarzenie jubileuszowe spośród tych związanych z rolnictwem – powiedział w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo Poznań historia Polski POLSKA