Chlebowa rewolucja Laurel Kratochvili

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 11:43
Gościem audycji z cyklu "Droga przez mąkę" była Laurel Kratochvila, amerykańska piekarka, przedsiębiorczyni i autorka książki "New European Baking".
Piekarnia Laurel Kratochvili uchodzi za jedną z najciekawszych w Berlinie
Piekarnia Laurel Kratochvili uchodzi za jedną z najciekawszych w BerlinieFoto: DenisProduction.com/Shutterstock

Jej piekarnia uchodzi za jedną z najciekawszych w Berlinie. Specjalizuje się w bajglach i innych tradycyjnych żydowskich wypiekach. W książce "New European Baking" Laurel Kratochvila pisze o "chlebowej rewolucji". Co dokładnie to oznacza, autorka opowiedziała w audycji.

Książka "New European Banking. 99 Recipes for Breads, Brioches and Pastries" ukazała się dotychczas w językach angielskim i niemieckim. Zawiera ponad 90 autorskich receptur oraz 11 portretów piekarek i piekarzy kreujących współczesną kulturę chleba w Europie, nadających tej kulturze rytm. Wśród opisanych przez Laurel Kratochvilę postaci znalazła się jedna Polka – Monika Walecka, prowadząca w Warszawie piekarnię, cukiernię i sklepik z kanapkami.


Posłuchaj
21:38 Dwójka droga przez mąkę 23.10.2022.mp3 Rozmowa z Laurel Kratochvilą, autorką książki "New European Baking" (Droga przez mąkę/Dwójka) 

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Łukasz Modelski omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór pasujący do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Laurel Kratochvila (piekarka, przedsiębiorczyni i autorka książki "New European Baking")

Data emisji: 23.10.2022

Godzina emisji: 11.00

pg

Czytaj także

Tradycje piekarskie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 11:41
Gościem pierwszej po wakacjach audycji "Droga przez mąkę" była Agnieszka Drotkiewicz - pisarka i kulturoznawczyni, współautorka książki "Smak kwiatów pomarańczy".
rozwiń zwiń