X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Królewscy wiozą polską muzykę w świat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 17:20
Polska seria w brytyjskim katalogu Hyperion – to efekt wieloletniej współpracy artystów z Warszawy i działającej od 25 lat wytwórni.
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowych
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Royal String Quartet -  Izabela Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska, Marek Czech i Michał Pepol - w 2004 roku przystąpili do prestiżowego programu Artyści Młodej Generacji radia BBC. I tak rozpoczął się  związek muzyków z brytyjską sceną.

Realizowana przez nich od kilku lat seria z polską muzyką kwartetową to wydarzenie bez precedensu – za sprawą współpracy Royalsów z Hyperionem świat poznał bliżej kwartety smyczkowe Ludomira Różyckiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego, a ostatnio także Pawła Szymańskiego i Pawła Mykietyna. W Dwójce artyści opowiedzą o pracy nad nową płytą.

***

Zapraszamy na audycję "Bita godzina". Ewa Szczecińska poprowadzi ją w piątek (27.02) w godz. 22.30-23.30.

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mykietyn i Szymański według "Royalsów"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 14:00
Ta płyta jest wyjątkiem - tak Ewa Szczecińska określiła nagranie Royal String Quartet dla wytwórni Hyperion. Na płycie znalazły się kompozycje Pawła Szymańskiego i Pawła Mykietyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Górecki wyśpiewał mi nazwisko Tansmana"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 17:00
- To było podczas rozmowy telefonicznej. Melodia oparta na literach imienia i nazwiska Tansmana stała się tematem IV Symfonii Góreckiego - wspominał inicjator dzieła Andrzej Wendland.
rozwiń zwiń