X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ProMODERN – więcej niż zespół wokalny

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 14:15
- Powstawaniu naszego zespołu towarzyszyło założenie, że musi on skupić śpiewaków, którzy mają ten background muzyczny trochę szerszy niż zazwyczaj, ponieważ wykonywać będziemy muzykę wymagającą - mówił w Dwójce Piotr Pieron, bas.
Audio
  • Śpiewacy sekstetu ProMODERN o utworze "Stimmung" Karlheinza Stockhausena, który wykonują jako pierwszy polski zespół (Bita godzina/Dwójka)
Zespół ProMODERN
Zespół ProMODERNFoto: materiały prom./Kinga Karpati

pap Stockhausen 1200.jpg
Hipisi w Lutosławskim. Przyjdź na koncert!

ProMODERN to sekstet wokalny, który istnieje od 2012 roku. Tworzą go nie tylko śpiewacy, ale także muzycy. Wśród członków zespołu znaleźli się absolwenci szkół muzycznych różnych specjalności: kompozytorzy, dyrygenci, pianiści, rytmicy czy skrzypkowie. - Każdy z nas grał lub gra, a to na fortepianie, a to na gitarze, a to na skrzypcach czy na czym tam jeszcze popadnie - podkreślał Piotr Pieron.

W sobotę 8 grudnia ProMODERN wykonał w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego "Stimmung" Karlheinza Stockhausena. Niemiecki kompozytor napisał ten utwór dla sześciu wykonawców równo 50 lat temu. Prawykonanie odbyło się 9 grudnia 1968 roku siedzibie Radia Francuskiego. 

Goście radiowej Dwójki jako pierwszy polski zespół mierzą się z utworem "Stimmung". Co było dla nich największym wyzwaniem w tej partyturze? Jak wygląda zestrajanie głosów w zespole wokalnym? Na czym polega największa różnica między grą na instrumencie, który nie jest własnym ciałem a śpiewaniem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Bita godzina

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Goście: Ewa Puchalska (mezzosopran), Ewelina Rzezińska (mezzosopran), Andrzej Marusiak (tenor), Krzysztof Chalimoniuk (baryton), Piotr Pieron (bas)

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 22.30 

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Darmstadt. U źródeł muzycznej awangardy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 13:00
Na Wakacyjnych Kursach Nowej Muzyki rodziła się muzyka serialna, aleatoryczna, elektroniczna. Czy po 70 latach Darmstadt pozostaje muzycznym centrum Europy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Pieron: "Stimmung" Stockhausena zaprzyjaźnia z muzyką współczesną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 12:27
- Dla wielu wykonawców barierę stanowi skomplikowanie tego utworu - o kompozycji Karlheinza Stockhausena, która zabrzmi po raz pierwszy w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, opowiadał śpiewak zespołu proMODERN.
rozwiń zwiń