Kapela ze Wsi Warszawa w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 09:30
Od października radiowe Studio im. W. Szpilmana co miesiąc gości najlepszych polskich i zagranicznych muzyków ludowych i folkowych. Ruszała "Muzyczna Scena Tradycji". Jako pierwsza zaproszenie przyjęła Kapela ze Wsi Warszawa, która w tym roku świętuje swoje 15-lecie.
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi WarszawaFoto: materiały promocyjne/Bartek MurackiMuzyka folkowa cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością, o czym świadczy choćby rosnące z roku na rok zainteresowanie Festiwalem Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Koncertami w ramach "Muzycznej Sceny Tradycji" Dwójka pragnie przybliżyć słuchaczom najciekawszych artystów folkowych oraz ich mistrzów – wiejskich muzyków i śpiewaków – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu Kapeli ze Wsi Warszawa!

Zobacz więcej na temat: POLSKA Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maja Kleszcz: folk kocham przez Tatry

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 12:00
Była wokalistką Kapeli ze Wsi Warszawa, teraz promuje swój drugi autorski album "Odeon" sygnowany jako Maja Kleszcz i Incarnations. Miała pięć lat, kiedy Trebunie Tutki z Tatr zaczęi grać z Twinkle Brothers z Jamajki. "Barwnie to wyglądało, choć w Tatrach to nie były kolorowe czasy" - opowiada w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa i Pablopavo znaleźli wspólny mianownik!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 16:34
- Z przeszłości w przyszłość. To jest idea: z jednej strony korzenie, z drugiej wszystko to, co przynosi nam świat współczesny - mówią o swoim projekcie koncertowym Pablopavo, Dewot i Szaja Bisurman.
rozwiń zwiń