Opowieści o zębach sław i życiu Czechów w Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:45
W audycji rozmawialiśmy o książkach: "Historia moich zębów" Valerii Luiselli oraz "Palince. Prozach z Banatu" Matěja Hořavy.
Audio
  • Recenzje książek "Historia moich zębów" Valerii Luiselli oraz "Palinka. Prozy z Banatu" Matěja Hořavy (Czytelnia/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/ cooperr

Jak czytamy na stronie wydawnictwa W.A.B. "Historia moich zębów" Valerii Luiselli to "nieco surrealistyczna powieść, której głównym bohaterem jest Gustavo Sánchez Sánchez, zwany Szosą – wiekowy podróżnik i kolekcjoner, który handluje na swoich aukcjach zębami wielkich sław.

Z kolei "Palinka. Proza z Banatu" Matěja Hořavy jest o życiu górskich wiosek nad Dunajem, w których od niemal dwustu lat żyją Czesi.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek, Piotr Kofta (krytycy literaccy) 

Data emisji: 16.09.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/bch

Czytaj także

Krótkie i długie prozy nad brzegami dwóch oceanów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 21:00
W "Czytelni" omówiliśmy kanadyjski "Utracony dar słonej krwi" Alistaira MacLeoda oraz chilijskie "Chrząszcze na wyginięciu" Diega Vargasa Gaete.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stancje". Wioletta Grzegorzewska utrzymała poziom?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 15:40
W "Czytelni" zrecenzowaliśmy m.in. najnowsze prozatorskie dzieło autorki chwalonej za poprzednią książkę "Guguły", której angielski przekład pt. "Swallowing Mercury" nominowany był do wyróżnienia The Man Booker International Prize.
rozwiń zwiń