X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zachwyt i znużenie. Recenzujemy książki Cieplak i Klickiej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 16:00
Recenzenci audycji "Czytelnia" byli wyjątkowo zgodni w ocenie powieściowego debiutu poetki Barbary Klickiej oraz nowego tomu Anny Cieplak pt. "Lekki bagaż".
Audio
  • Recenzje książek "Lekki bagaż" Anny Cieplak i "Zdrój" Barbary Klickiej (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek, które omówimy w Czytelni
Okładki książek, które omówimy w "Czytelni"Foto: materiały prasowe

Punktem wyjścia powieści Anny Cieplak jest pytanie: co można robić, gdy wybrało się małe miasteczko zamiast kariery w korporacji? Pomysł na tę fabułę pozytywnie ocenił Piotr Kofta. - Zaletą jest tu brak centralistycznego paternalizmu w spojrzeniu na prowincję. Anna Cieplak pisze o społeczności, patrząc ze środka tej społeczności i to jest świeże.

Niestety gorzej, zdaniem recenzenta Dwójki, wypadła realizacja tego pomysłu. - "Lekki bagaż" jest napisany jak strasznie długi, monotonny reportaż interwencyjny. Pierwsza rzecz wydarza się tam w okolicy strony 140, a książka ma około 300 stron - mówił Piotr Kofta.

Podobnego zdania, co Piotr Kofta, była w audycji dr Iwona Rusek. Literaturoznawczyni zwróciła uwagę na nieporadność dialogów, ale też problemy z charakterystyką bohaterów "Lekkiego bagażu".

O wiele lepsze wrażenie na gościach radiowej "Czytelni" zrobiła powieść "Zdrój" Barbary Klickiej. - Ta książka mi się podobała. Duży plus za umiejętność ekonomicznego pisania. To historia o chorobie ciała, duszy i świata, w której sanatorium jest pokazane jako instytucja totalna...

***

Tytuł audycji: Czytelnia 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 2.02.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nice". Tajemnice poezji Barbary Klickiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:59
W audycji "O wszystkim z kulturą" spotkaliśmy się z laureatką Nagrody Literackiej Gdynia i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za tomik wierszy o intrygującym tytule "Nice". - Prowadzący galę Silesiusa zadzwonił do mnie z pytaniem, co ma z tym zrobić na scenie - przyznaje artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cieplak: to książka o tym, że możemy być zwykli

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 14:30
- W życiu mojej bohaterki pojawia moment, gdy jest bombardowana tym, że musi iść na studia, że musi być tym i tym, a ona wcześniej zupełnie o tym nie myślała - o książce "Lata powyżej zera" opowiadała w Dwójce jej autorka Anna Cieplak.
rozwiń zwiń