X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Bielecki: to jest książka pisana z pamięci

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:42
- Ta książka nie chce być jednym gatunkiem. Ani nie chciałaby być kryminałem, ani też książką tylko o miłości. Nie chciałaby być też nostalgiczną historią z dawnych lat - opowiadał gość audycji, Krzysztof Bielecki o swojej nowej książce "Nóż".
Audio
  • Krzysztof Bielecki o swojej nowej książce "Nóż" (Czytelnia/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

- To jest rzecz, która rozpina się między źdźbłem trawy a linią horyzontu. Między tym, co wyszukane i detaliczne, a tym co panoramiczne. Pierwsze obrazy w tej książce dotyczą pewnych detali, które dzieciństwo wręcz chłonie; chłonie piękno źdźbła trawy, piękno biedronki, żaby, czy konika polnego. I o tym wspominam na samym początku - mówił o swojej książce Krzysztof Bielecki.

"Nóż" to opowieść, która jest złożona ze wspomnień. Autor opowiadał, że wrócił w swoim dziele do idei nieskończoności chłopca, którego stara się w sobie ocalić. - Nie chciałem odnosić się do faktów. Chciałem pisać z pamięci i próbować ocalać w tym siebie - podkreślał.

- Po latach, kiedy człowiek zaczyna siebie pytać, skąd jest, to wymyśliłem sobie, że ja jednak jestem z Kutna - opowiadał Krzysztof Bielecki. Wspomina, że kiedy był młody, to ta miejscowość wydawała się być miejscem bardzo przeciętnym. - Z biegiem lat zacząłem dostrzegać w Kutnie, a później w Łodzi, w której mieszkałem dziesięć lat, unikalne piękno - dodał pisarz.

Co w takim mieście, jak Kutno, jest synonimem bogactwa? Gdzie młody chłopiec znajdował schronienie przed rzeczywistością? Dlaczego w swojej książce wciąż wraca do Kazimierza Deyny i Czesława Niemena? Gdzie jest miejsce Boga w życiu siedemnastolatka? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: Krzysztof Bielecki (pisarz)

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 12.30

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Drzeżdżon. Wielki Kaszub polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 17:00
W "Literackich portretach" przybliżyliśmy sylwetkę pisarza pochodzenia kaszubskiego, a także badacza tego regionu i jego literatury. 16 maja  Jan Drzeżdżon obchodziłby 80. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Filipem Zawadą o życiu, pisaniu i szukaniu swego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:00
- Z pisaniem jest tak, że jeżeli nie wywieram na siebie nacisku, pozwalam, by myśl dyktowała mi to, co mam zapisać, to mi się udaje. Jeśli zaś próbuję stworzyć coś na siłę, to najczęściej nic z tego nie wychodzi – mówił w Dwójce autor książki "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek".
rozwiń zwiń