Z Filipem Zawadą o życiu, pisaniu i szukaniu swego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:00
- Z pisaniem jest tak, że jeżeli nie wywieram na siebie nacisku, pozwalam, by myśl dyktowała mi to, co mam zapisać, to mi się udaje. Jeśli zaś próbuję stworzyć coś na siłę, to najczęściej nic z tego nie wychodzi – mówił w Dwójce autor książki "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek".
Audio
  • Spotkanie z Filipem Zawadą, autorem książki "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji był Filip Zawada, którego najnowasza książka ukazała się pod intrygującym tytułem. "To historia poszukiwania swojego miejsca na Ziemi, planecie ludzi. Proza, która sprawia, że zaczynasz widzieć, jak bardzo świat z twoich wyobrażeń różni się od tego, w którym żyjesz. Z każdą stroną uświadamiasz sobie, że tę książkę Filip Zawada napisał właśnie o tobie" – czytamy w nocie wydawniczej książki.

Bohaterem i narratorem książki jest siedmioletni Franciszek, znajda i wychowanek prowadzonego przez zakonnice sierocińca "Pałac naszego Pana". To opowieść o głupocie, mądrości, potrzebach, snach i o tym, czy Bóg może dłubać w nosie. 

Czy "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek" to powieść, zbiór opowiadań, czy też raczej opowiastki? Kim naprawdę jest bohater tej książki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Wacław Holewiński

Goście: Filip Zawada (pisarz)

Data emisji: 30.04.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Krótkie i długie prozy nad brzegami dwóch oceanów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 21:00
W "Czytelni" omówiliśmy kanadyjski "Utracony dar słonej krwi" Alistaira MacLeoda oraz chilijskie "Chrząszcze na wyginięciu" Diega Vargasa Gaete.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ossendowski. Przygody, reportaże i awantury

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 15:45
– To, w jaki sposób Ossendowski podpisał się pod swoimi utworami, sprowokowało naukowców do zabrania głosu i podjęcia dyskusji – mówił prof. Zbigniew Kopeć o książce "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów".
rozwiń zwiń