Od Meksyku do Warszawy z polskimi autorami

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:00
Latem do "Czytelni" zaglądamy w niedzielne przedpołudnie. Pierwsze wakacyjne wydanie spędziliśmy z polskimi autorami, Zenonem Saksonem i Piotrem Szmidtem. 
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
30:35 _PR2_AAC 2020_07_05-12-31-13.mp3 Recenzje książek Zenona Saksona i Piotra Szmidta (Czytelnia/Dwójka)

"Zaczarowany Uber" Zenona Saksona to zbiór opowiadań inspirowanych alkoholem, seksem i marihuaną, których akcja rozgrywa się, gdzieś między codziennością Meksyku doby obecnej a realiami dawnej Polski zachowanymi we wspomnieniach zniekształconych przez narkotyki i zanieczyszczonych przez jej bieżący obraz transmitowany w internecie.

Piotr Szmidt (Ten Typ Mes) "Dwa psy przeżyły" jest opowieścią o wielkomiejskim buncie. Walter to trzydziestoparoletni warszawiak, który chciałby zrobić karierę w branży muzycznej, ale na razie komponuje jedynie muzykę do reklam. Z wyglądu tak przeciętny, że znajomi często nie pamiętają jego imienia i mówią o nim "ten typ". Wewnętrznie poskręcany, nie akceptuje czasu i miejsca, w którym przyszło mu żyć.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 5.07.2020

Godzina emisji: 12.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

1816. Rok, w którym nie było lata

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 06:05
Lato za pasem. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Europę czekają upały. Nie wszystkim się to podoba. 204 lata temu powód do narzekania był zupełnie inny. 1816 przeszedł do historii jako "rok bez lata". Anomalia wpłynęła nie tylko na światową gospodarkę, lecz także na historię literatury i sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Symfonia na 444 głosy". Muzyczny podręcznik bez teoretyzowania

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 18:22
- Sama koncepcja wyboru tekstów, jeżeli się ją robi według tradycyjnej, akademickiej formuły jest w gruncie rzeczy dosyć męcząca. Ja natomiast wpadłam na taki pomysł: jakie są najważniejsze pytania dotyczące muzyki i co do powiedzenia na te temat mają różni ludzie, ale nie teoretycy, muzykolodzy czy historycy - mówiła Danuta Gwizdalanka, autorka książki "Symfonia na 444 głosy".
rozwiń zwiń