REKLAMA

"Zapach mężczyzny" i różne kochanków historie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 09:00
W audycji rozmawialiśmy o książkach przedstawiających wiele odcieni miłości: "Zapach kobiety" Agnety Pleijel oraz "Poliglotyczni kochankowie" Liny Wolff.
Audio
  • Recenzje książek "Zapach kobiety" Agnety Pleijel oraz "Poliglotyczni kochankowie" Liny Wolff (Czytelnia/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MonoLiza/Shutterstock.com

Jak czytamy na stronie wydawnictwa Karakter, bohaterka książki "Zapach mężczyzny" próbuje znaleźć własną życiową drogę, szuka równowagi w relacjach z matką i ojcem, który zostawił rodzinę. Przede wszystkim jednak chłonie świat, chce się rozwijać, doświadczać rzeczywistości wszystkimi zmysłami.

Z kolei "Poliglotyczni kochankowie" Liny Wolff to przedstawienie miłości kobiety i mężczyzny, których "połączył pewien maszynopis, wielojęzyczny zapis miłosnej fascynacji i szaleństwa, dla jednych przedmiot troski, dla innych obiekt nienawiści".

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek, Piotr Kofta (krytycy literaccy) 

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/bch

Czytaj także

"Arab Jazz". Społeczny kryminał z ulic Paryża

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 13:30
- Ta książka to słaby kryminał. To co jest jednak jej mocną stroną to ciekawe przedstawienie warstwy obyczajowej i procesów społecznych, jakie zachodzą na peryferiach Paryża – podkreślił Piotr Kofta, opowiadając o publikacji francusko-mauretańskiego filmowaca Karima Miské.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzecz popularna i pokrzepiająca. "Koniec samotności" Wellsa

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 15:05
- Ta książka robi to, co powieść w ogóle robi, a czego ludzie potrzebują, zwłaszcza czytelnicy literatury popularnej - mówiła Magdalena Miecznicka o "Końcu samotności" Benedicta Wellsa. 
rozwiń zwiń