X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pojutrze". Paulina Wilk o miastach przyszłości i przyszłości w ogóle

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:57
- Świat miał zmierzać w dobrą stronę. Tymczasem po 2000 roku nastąpiło pewne pogubienie. Pojawił się komunikat: nic nie zależy od nas. Jesteśmy w rękach gigantycznych procesów globalnych - mówi w audycji "Strefa literatury" autorka książki "Pojutrze".
Audio
Paulina Wilk, Pojutrze. Miasta przyszłości
Paulina Wilk, "Pojutrze. Miasta przyszłości"Foto: materiały prasowe

Według Pauliny Wilk "globalizacja stała się potworem, który decyduje o wielu sprawach". - Poczucie utraty pewnej sprawczości w jakimś sensie spowodowało też brak pojawiania się fantazji i marzeń w sferze kultury i popkultury - mówi gość programu.

Autorka ubolewa nad tym, że w przestrzeni europejskiej nie rozmawia się o czasach przyszłych. - Bardzo rzadko można spotkać ludzi, którzy o przyszłości umieją mówić czy o niej marzyć. Dlatego właśnie wybrałam się na rubieże teraźniejszości, by tej przyszłości poszukać - stwierdza Paulina Wilk.

Reportażystka w swojej najnowszej książce zabiera czytelnika w podróż do metropolii takich jak Bombaj, Dubaj czy Singapur. Zauważa, że na naszych oczach metropolie stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje, filozoficzne idee, marzenia i utopie. Politycy, aktywiści, czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach.

Czy marzenia to naiwność? Czy trzeba uwolnić się od teraźniejszości, by wybiec w przyszłość? Czy w Europejskich miastach tę przyszłość można w ogóle znaleźć? Do kogo tak naprawdę należą miasta? I czy internet to teraźniejszość czy przyszłość? Na te i inne pytania próbuje w nagraniu odpowiedzieć autorka książki.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury (w cyklu "Literatura non-fiction")

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Paulina Wilk (pisarka, dziennikarka)

Data emisji: 29.12.2017

Godzina emisji: 21.30

Hryna/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragiczny finał afery mięsnej, czyli reportaże sądowe PRL

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:15
- Od początku byłam tam obecna, od momentu wprowadzenia oskarżonych na salę – wspominała Barbara Seidler swoją pracę nad reportażami sądowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Smoleński o akcji "Wisła". "Czas nie zabliźnił ran"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
- Wielu Ukraińców, świadków pogromów, żyło w przeświadczeniu, że są jedynym pokoleniem, dla których tamte wydarzenia będą tak bolesne. Lata minęły i okazało, że  strach i nienawiść po obu stronach jeszcze bardziej się nawarstwiły - powiedział Paweł Smoleński.
rozwiń zwiń