Małgorzata Szejnert o niepotrzebnych oficerach z wyspy Bute

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 12:00
- Oni próbowali się wydostać z tej wyspy, pisali podania, ale odpowiadano im brutalnie, że ojczyzna nie chce ich usług - znakomita reportertka opowiadała w Dwójce o bohaterach swojej nowej książki pt. "Wyspa węży".
Audio
  • Małgorzata Szejnert o książce "Wyspa węży"; Magdalena Kicińska i Rafał Hetman o nowościach wydawniczych maja (Literatura non-fiction/Dwójka)
Okładka książki Małgorzaty Szejnert Wyspa Węży, Wyd. Znak
Okładka książki Małgorzaty Szejnert "Wyspa Węży", Wyd. ZnakFoto: mat. prom.

szejnert polesie 1200.jpg
Polesie Małgorzaty Szejnert po białorusku

"Wyspa węży" to opowieść o polskich oficerach, którzy po wybuchu II wojny światowej trafili do obozu na szkockiej wyspie Bute i nie mogli jej opuszczać. Małgorzata Szejnert opowiadała, w jaki sposób natknęła się na ten temat i wyjaśniała dlaczego na początku nie chciała go podjąć. Reporterka mówiła też o najciekawszych wątkach tej mało znanej odsłony wojny polsko-polskiej.

W audycji spotkaliśmy się także z Magdaleną Kicińską z magazynu "Pismo" oraz Rafałem Hetmanem, autorem bloga CzytamRecenzuje.pl. Nasi goście opowiedzieli o majowych nowościach wydawniczych.

***

Tytuł audycji: Literatura non-fiction

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Goście: Małgorzata Szejnert (reporterka), Magdalena Kicińska (dziennikarka, pisarka), Rafał Hetman (krytyk literacki)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 22.30

bch


Czytaj także

Usypać góry. Historie z Polesia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 19:00
To wciągająca opowieść o krainie, w której żyli obok siebie Polacy, Litwini, Białorusini i Żydzi. Ale też „tutejsi” – Poleszucy, dla których ojczyzna to nie historia czy polityka, ale miejsce człowieka w kosmosie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szwedzi. Autorytet moralny też się myli

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 16:00
W "Spotkaniu autorskim" rozmawialiśmy z Katarzyną Tubylewicz o jej najnowszej książce "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Do przyrodopisarstwa trzeba dorosnąć"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 14:43
Czy chęć kontaktu z przyrodą, choćby przez lekturę, to nowa moda? - Literatura ostatnich lat przeniosła się do miast, bo żyliśmy skokiem cywilizacyjnym. Teraz wracamy do przyrodopisarstwa – mówił w Dwójce Adam Robiński.
rozwiń zwiń