REKLAMA

"Zapisane". Wiersze z pamięci Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 15:30
Kilku tylko poetom został dany w głębokiej starości nowy głos. Do takich niezwykłych zjawisk należy tom Julii Hartwig "Zapisane". O najnowszym zbiorze wierszy poetki porozmawiamy w czwartkowy wieczór w Dwójce .
Julia Hartwig
Julia HartwigFoto: fot. PR/W. Dorosz

"Jest to jednorodny zbiór utworów, które mierzą się z pojęciem nieskończoności, wieczności i przemijania. Wiersze czyste, wyzbyte niemal metafory, obrazów, porównań, wiersze nagie, docierają do granicy, poza którą słowa są zbędne. Ta poezja poddana jest rygorowi formy, a nade wszystko - filozoficznej refleksji, która nie pozwala na elegijne tony, czy westchnienia żalu." - Tak o najnowszym tomie poezji Julii Hartwig pisze Iwona Smolka.

W audycji o wierszach poetki mówić będą Dorota Gacek i Andrzej Franaszek, którzy do dyskusji o twórczości Julii Hartwig zaprosili Justynę Guze, Janusza Drzewuckiego i Tomasza Fiałkowskiego. Wiersze z ostatniego tomu przeczyta sama autorka, która odpowie również na pytania z Kwestionariusza Prousta.

3 października (czwartek), godz. 21.30

Czytaj także

Artur Międzyrzecki – życie bez pustych godzin

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 12:20
– Wszystko u niego było wolnym wyborem tego, co dać może kultura. Skupiony był na tym, by chronić jej wartości – wspominała męża Julia Hartwig. Minęła 90. rocznica urodzin cenionego poety, tłumacza, działacza społecznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hartwig: Miłosz potrafił nas zawsze pocieszyć

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 09:00
- W Ameryce byliśmy przybyszami, Czesław w listach pomagał nam się wdrożyć w to nowe życie - mówiła poetka, która w Dwójce opowiadała o książce "Korespondencja", zawierającej listy wymieniane między nią, Arturem Międzyrzeckim i Czesławem Miłoszem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspomnienie o Marku Skwarnickim: nie tylko redaktor papieża

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 17:00
12 marca zmarł w Krakowie Marek Skwarnicki - poeta, prozaik, tłumacz, publicysta, wieloletni redaktor "Tygodnika Powszechnego" i miesięcznika "Znak".
rozwiń zwiń