X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiecznie żywy miś. Kubuś Puchatek znowu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 18:50
– Myślę, że dzieciństwo bez Kubusia Puchatka to musi być bardzo smutne dzieciństwo – mówił Michał Rusinek, tłumacz "Nowych przygód Kubusia Puchatka". – Zabrzmiałem trochę jak Kłapouchy – dodał.
Audio
  • Wiecznie żywy miś. Kubuś Puchatek znowu w Polsce (Pop-południe/Dwójka)
Jedna z ilustracji E. H. Sheparda do książek A. A. Milnea
Jedna z ilustracji E. H. Sheparda do książek A. A. Milne'aFoto: catwalker / Shutterstock.com

W 2009 r. spadkobiercy Alana Alexandra Milne'a zgodzili się na publikację pierwszej oficjalnej kontynuacji przygód Kubusia Puchatka zatytułowanej "Powrót do Stumilowego Lasu". Książkę napisał David Benedictus, na język polski przełożył zaś Michał Rusinek. Nie było to jego ostatnie spotkanie z sympatycznym misiem – już za kilka dni w jego tłumaczeniu ukaże się zbiór opowiadań autorstwa Kate Saunders, Briana Sibleya, Jeanne Willis i Paula Brighta.

Michał Rusinek opowiadał w Dwójce nie tylko o "Nowych przygodach Kubusia Puchatka" i o tym, jak odnosi się do tego typu ciągów dalszych, lecz także o samym fenomenie tytułowej postaci i roli klasycznych "Puchatków" w kształtowaniu dziecięcego umysłu. Ponadto wspomniał m.in. o swoim pierwszym "spożywczym" zetknięciu się z książkami Milne'a i pewnej traumie związanej z tłumaczeniem wierszy tego autora.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Michał Rusinek (poeta, tłumacz)

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 16.25

Materiał został wyemitowany w audycji "Pop-południe".

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Bralczyk: pan Wołodyjowski niczym Kubuś Puchatek

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 12:00
W audycji "O literaturze nie całkiem poważnie" zastanawialiśmy się, czy Sienkiewiczowska "Trylogia" jest nadal aktualna. O wartość dzieła spierali się prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek.
rozwiń zwiń