"Piąta władza" i powrót Asteriksa

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 10:00
W audycji "Pop-południe" będziemy mówić o znaczeniu WikiLeaks i o tym, jak pokazuje to film "Piąta władza", a także o najnowszym komiksie o Asteriksie, pierwszym, którego nie wykreował żaden z twórców serii - Uderzo i Goscinny.
WikiLeaks
WikiLeaksFoto: WikiLeaks

O "Piątej władzy", filmie w reżyserii Billa Condona, i o tym, w jaki sposób pokazuje on działalność Juliana Assange'a i jego strony WikiLeaks, będziemy rozmawiać z Kamilem Śmiałkowskim.

Opowiemy też o komiksie "Asteriks u Piktów", pierwszym albumie stworzonym przez nowy zespół - scenarzystę Jean-Yvesa Ferriego i rysownika Didiera Conrada. Z Kubą Demiańczukiem porozmawiamy o tym, jak silny może być format komiksowy, co zostało z kultowego wzoru oraz jakie znaczenie i jaką pozycję ma ten komiks w popkulturze.

Ponadto w audycji o skandynawskich kryminałach opowie Åsa Larsson, z którą Dorota Gacek rozmawiała na Festiwalu Conrada. Przedstawimy też felieton Bartka Chacińskiego.
>>> Festiwal Conrada na antenie Dwójki
Na audycję zaprasza Marta Strzelecka.

25 października (piątek), godz. 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Truściński: komiks to jego życie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 18:12
– W 1991 roku będąc młodym chłopakiem startował na festiwalu komiksów i gier zajął drugie miejsce. Za rok zajął pierwsze miejsce, a w kolejnym Grand Prix. To jest człowiek, który już na starcie dostał sygnał, że jest dobry w tym co robi – tak o rysowniku Przemysławie Truścińskim opowiadała Dominika Węcławek scenarzystka komiksowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banksy maluje po Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 10:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o twórczości Banksy'ego, który obecnie przebywa w Nowym Jorku, o filmowej fantastyce w związku z kinową premierą "Grawitacji" oraz o wystawie portretów Velasqueza w Muzeum Prado w Madrycie.
rozwiń zwiń