Prawda o polskim show-biznesie już w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 08:45
Film, który zachwycił publiczność Festiwalu w Gdyni, w piątek trafił do polskich kin. My rozmawialiśmy z jego reżyserem Grzegorzem Jankowskim.
Audio
  • Prawda o polskim show-biznesie już w kinach! (Pop-południe/Dwójka)
  • Rozmowa o postaci Profesora Filutka (Pop-południe/Dwójka)
Ryszard Tymon Tymański - pomysłodawca i autor scenariusza Polskiego gówna - na premierze kinowej filmu Polskie gówno. Artyście towarzyszy jego żona Maria Bros.
Ryszard "Tymon" Tymański - pomysłodawca i autor scenariusza "Polskiego gówna" - na premierze kinowej filmu "Polskie gówno". Artyście towarzyszy jego żona Maria Bros.Foto: PAP/Marek Gorczyński

"Polskie gówno" to historia niezależnego zespołu Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego, który wyrusza w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Ta podróż staje się okazją do pokazania mechanizmów rządzących rodzimym show-biznesem.

W audycji rozmawialiśmy też o postaci Profesora Filutka, a to w związku z pierwszą księgą zbierającą komiksy publikowane w "Przekroju". Naszymi gośćmi byli Leszek Kaczanowski, szef wydawnictwa Ongrys, oraz Adam Rusek, historyk komiksu.

***

ytuł audycji: Pop-południe
Prowadziła:
Marta Strzelecka
Goście:
Grzegorz Jankowski (reżyser), Leszek Kaczanowski (szef wydawnictwa Ongrys), Adam Rusek (historyk komiksu)

Data emisji: 6.02.2015

Godziny emisji: 16.00

mm/mc/mm

Czytaj także

Wywiad drogi z Tymonem Tymańskim

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 20:00
W "Rozmowach improwizowanych" wywiad, przynajmniej z perspektywy prowadzących, dość niezwykły: przeprowadzony z Ryszardem Tymonem Tymańskim około drugiej w nocy, w samochodzie, na trasie Oborniki Śląskie – Kraków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więckiewicz: nie chciałem kopiować Szackiego z książek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:00
- Przed rozpoczęciem zdjęć do "Ziarna prawdy" miałem łatwiej, bo nie czytałem wcześniej książki Zygmunta Miłoszewskiego, ani nie widziałem filmu "Uwikłanie" - mówi aktor.
rozwiń zwiń