X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Różewicz spotkał Prusa w Nałęczowie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 13:00
Zapraszamy na słuchowisko na motywach humoreski Tadeusza Różewicza "Młodzian Głowacki Aleksander obyczajami wzorowymi zalecający się".
Tadeusz Różewicz i Bolesław Prus. Grafika wg fotografii i rysunków
Tadeusz Różewicz i Bolesław Prus. Grafika wg fotografii i rysunkówFoto: Michał Kobyliński/wikimedia/CC BY-SA 2.5/pixabay/domena publiczna

51-letni poeta Tadeusz Różewicz (Jarosław Gajewski) spotyka w parku nałęczowskim nobliwego, starszego pana, który okazuje się Bolesławem Prusem (Henryk Boukołowski). Przyjechał na kurację? Czy odwiedzić muzeum sobie poświęcone? Miejsce akcji nie ulega wątpliwości. Tylko czas się przemieszał...

W słuchowisku wykorzystano też wiersze utrwalające pobyty Różewicza w innych kurortach.

Bolesław Prus, Tadeusz Różewicz "Rozmowy w Alei Zdrowia"

Scenariusz: Wacław Tkaczuk

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Tomasz Perkowski; opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada: Henryk Boukołowski (Bolesław Prus), Jarosław Gajewski (Tadeusz Różewicz), Barbara Zielińska (Głos kobiecy 1), Hanna Stankówna (Głos kobiecy 2), Andrzej Blumenfeld (Głos męski 1), Andrzej Ferenc (Głos męski 2)

***

Na "Słuchowisko na lato" zapraszamy w sobotę (19.08) w godz. 18.00-18.30.

mcz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Świrszczyńska - "Muszę opowiedzieć"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2008 13:30
Słuchowisko stanowi zapis 63 powstańczych dni w Warszawie 1944 roku. Jest to jednak spojrzenie niestereotypowe. Anna Świrszczyńska o swoich powstańczych przeżyciach zdecydowała się opowiedzieć dopiero 30 lat po kapitulacji "ostatniego polskiego powst
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Andrzejewski - "Pierwsza Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2008 13:30
"Pierwsza miłość" to adaptacja opowiadania Jerzego Andrzejewskiego, prawdopodobnie z 1961 roku. To historia ośmioletniej Ani i jej rówieśnika Tonia. Dzieci wracają ze szkoły skąpanym w słońcu Nowym Światem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Myśliwski - Wybierz saksofon

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2008 13:30
Słuchowisko osnute na wybranych wątkach epickiej powieści Wiesława Myśliwskiego pt. „Traktat o łuskaniu fasoli”. Bohater, mający za sobą traumatyczne dzieciństwo (ocalał podczas hitlerowskiej pacyfikacji wsi), sumuje swoje życie w serii monologów-zwierzeń, których słuchacz pozostaje niezidentyfikowany do końca powieści.
rozwiń zwiń