"Poznań baroque"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:39
W dniach 3 - 9 grudnia w Poznaniu odbywa się II edycja festiwalu muzyki barokowej. Zachęcamy do zapoznania się z programem i jego atrakcjami.
Audio
Poznań baroque

Projekt nawiązuje do, doskonale przyjętego i zakrojonego na dużą skalę festiwalu Poznań Baroque, który zorganizowany został w listopadzie 2011, w ramach Projektu Specjalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Intencją twórców festiwalu jest jego kontynuowanie w rozbudowanej formie, począwszy od roku 2013. Edycja 2012 będzie miała charakter kameralny, a jej zadaniem – oprócz przedstawienia poznańskiej publiczności grupy interesujących wykonawców – jest przypomnienie wydarzenia sprzed roku i przedstawienie planów na przyszłość.

Program:

03.12.2012

Aula UAM, godz. 19.00

Wykonawcy: Gli Incogniti

Amandine Beyer – skrzypce

Baldomero Barciela – viola da gamba

Francesco Romano – teorba

Anna Fontana – klawesyn

Program: „Viennoiseries” – austriacka muzyka XVII wieku

 Giovanni Antonio Pandolfi Mealli (ok. 1630 – ok. 1670)

Sonata IV „La Castellaop. 3 (Innsbruck 1660)

Heinrich Ignaz Franz Biber (1644 – 1704)

Sonata Representativa

Johann Jakob Froberger (1616 – 1667)

Toccata IX

Antonio Bertali (1605 – 1669)

Sonata a 2

 Johann Heinrich Schmelzer (ok. 1620/23 – 1680)

Sonata IV ze zbioru „Unarum Fidium” (1664) 

Giovanni Girolamo Kapsberger (ok. 1580 – 1651)

Toccata IIGiovanni Antonio Pandolfi Mealli

Sonata II „La Cestaop. 3 (Innsbruck 1660)

Antonio Bertali

Chiacona

 

04.12.2012 

Sala Renesansowa Ratusza, godz. 19.00

 

Wykonawcy: Arparla

Davide Monti – skrzypce

Maria Christina Cleary – arpa doppia

Program:

Marco Uccellini (ok. 1603/1610 – 1680)

Sonate over Canzoni op. V na skrzypce i basso continuo“ (Wenecja, 1649)

Sonata Prima

Sonata Seconda

Sonata Terza

Sonata Quarta

Sonata Quinta

Sonata Settima

 

-przerwa-

 

Sonata Sesta

Sonata Ottava

Sonata Nona

Sonata Decima

Sonata Undecima

Sonata Duodecima (harfa solo)

Sonata Undecima

05.12.2012

Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, godz. 19.00

 

Wykonawcy: Arparla

Davide Monti – skrzypce

Maria Christina Cleary – arpa doppia

 

Program:

La strada verso Bach.”

Heinrich Döbel (1651 – 1693)

Sonata nr 1 A-dur Solo pro fidis

Antonio Bertali (1605 – 1669)

Sonata a 2 

Johann Heinrich Schmelzer (ok. 1620/23 – 1680)

Sonata Cu cu 

Georg Muffat (1653 – 1704)

Sonata D-dur na skrzypce solo (1677) 

Ciacona na harfę solo

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)

Sonata A-dur na skrzypce i basso continuo 

(Preludio), Aria, Adagio, Ciacona

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)

Sonata e-moll na skrzypce i basso continuo, BWV 1023

(Preludio), Adagio ma non tanto, Allemande, Gigue

06.12.2012

Sala Renesansowa Ratusza, godz. 19.00

Wykonawczyni: Maria Christina Cleary – arpa doppia

Program:

Gregorio Strozzi (ok.1615 – po 1687)

„Capricci da Sonare op. 4“ (Neapol 1687)

Ricercata prima del primo tono naturale, con quattro soggetti

Corrente prima

Eufonia, Aria, con partite.

Toccata terza

Corrente sesta à due, con Balletto.

Sonata prima ò canzona francese del secondo tono naturale, all'8 sopra

Romanesca, con partite, Tenori, e Ritornelli.

Sonata terza del undecimo tono trasportato, all'octava sotto

Ricercata seconda del secondo tono trasportato, con tre soggetti

Corrente quinta à due parti, con Balletto

Ancidetemi dimunito, madrigale dell'Arcadelt

Corrente settima à due per Organo, ò Flauto

Gagliarda seconda.

Toccata (quarta) per l'elevatione

Toccata de Passagaglia, e ciascheduno si può sonare à sola

06.12.2012

Pawilon NOWA GAZOWNIA, godz. 21.30

 

Wykonawcy: Gáman

Rune Tonsgaard Sørensen – skrzypce

Andreas Borregaard – akordeon

Bolette Roed – flety proste

Program:

„Folk-Baroque”

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)

Polonaise z Notatnika Anny Magdalena Bach (1725)

Norwegia

Springar

Johann Sebastian Bach

Sonata nr 1 h-moll na skrzypce i klawesyn, BWV 1014

I. Adagio

Dania

Brudesuite - b rudestykke 1,2,3 (Polsk) 

Johann Sebastian Bach

Sonata nr 1 h-moll na skrzypce i klawesyn, BWV 1014

II. Allegro

Szwecja

Senpolskan

Stenselepolskan

Szwecja

Gyris Anders polskan

Johann Sebastian Bach

Sonata nr 1 h-moll na skrzypce i klawesyn, BWV 1014

III. Andante

Polska

Kujawiak

Powiślak

Norwegia

Rusk op i ring

Johann Sebastian Bach

Sonata nr 1 h-moll na skrzypce i klawesyn, BWV 1014

IV. Allegro

Szwecja

Jässpôdspolska 

Sjov polska i a

Johann Sebastian Bach (aranżacja: Gáman)

Suita orkiestrowa nr 2 h-moll, BWV 1067

Polonaise

Dania

Havknarren (Polsk) 

07.12. 2012

Sala Lubrańskiego, godz. 19.00

Wykonawca: Davide Monti – skrzypce

Program:

„La voce del violino“

Nicola Matteis (II poł. XVII w.)

Passaggio rotto, positione di voce, andamento veloce

Fantasia

Improwizacja: Recitativo

Pietro Antonio Locatelli (1695 – 1764)

Capriccio nr 1

Improwizacja: Giga

Nicola Matteis

Fantasia

Con Discrezione, Molto Adagio

Pietro Antonio Locatelli

Capriccio nr 3

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)

Fantasia IV

Vivace, Grave, Allegro

Pietro Antonio Locatelli

Capriccio no. 6

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)

Passacaglia g-moll

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)

Partita nr 2 d-moll, BWV 1004

Allemanda, Corrente, Sarabanda, Giga, Ciaccona

07.12.2012 

Pawilon NOWA GAZOWNIA, godz. 21.30

 

Wykonawcy: Gáman

Rune Tonsgaard Sørensen – skrzypce

Andreas Borregaard – akordeon

Bolette Roed – flety proste

 

Program:

„Skandynawska muzyka ludowa”

 

Dania   Ebbe Skammelsøn

Szwecja   Senpolskan, Stenselepolskan

Grenlandia  2 pieśni

Norwegia  Brureslått, Fanten

Wyspy Owcze Ormurin langi, Regin smidur

Dania  Marsz (Brødrene Bast), 2 polonesser

Wyspy Owcze Brestiskvædi, Dronning Dagmar, Nornagests Rima

Szwecja Slängpolska

Norwegia Livets Vals, Nordfjordshallingen

Szwecja Gyris Anders polska, Jässpôdspolska 

Wyspy Owcze Godnat og farvel

08.12.2012

PROJEKT EDUKACYJNY     wstęp wolny 

Aula WSNHiD, godz. 16.00

Gáman  warsztaty muzyczne

 

Aula ARTIS, godz. 19.00

PROJEKT EDUKACYJNY  UNII EUROPEJSKIEJ   wstęp wolny

Wykonawcy:

European Union Baroque Orchestra

Paul Agnew  - dyrygent                                 

Huw Daniel - koncertmistrz, skrzypce                   

Élodie Fonnard -  sopran                                  

Rachel Redmond - sopran                                       

Reinoud van Mechelen -  tenor                                 

Yannis François - bas-baryton

 

Program:

Jean-Philippe Rameau (1683 764)

Pigmalion (wersja Les Arts Florissant, William Christie)

-przerwa-

Henry Purcell (1659 1695)

The Fairy Queen / Królowa wróżek

(wersja skrócona, dla EUBO – dr Simon Heighes)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak