Wyrypajew wyciąga tajemnice spod dywanu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 11:00
– Tytuł sztuki Wyrypajewa oznacza kłamstwa, które chcemy ukryć, a które zawsze do nas wracają – mówił Wojciech Urbański, reżyser spektaklu "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie".
Audio
  • Wojciech Urbański i Katarzyna Herman o spektaklu "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" (Poranek Dwójki)
Zdzisław Wardejn i Katarzyna Herman w scena ze spektaklu Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie według sztuki Iwana Wyrypajewa
Zdzisław Wardejn i Katarzyna Herman w scena ze spektaklu "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" według sztuki Iwana WyrypajewaFoto: Kasia Chmura/Teatr Dramatyczny w Warszawie

"- Czemu płaczesz? - Dlatego, że jestem sam. - Jesteś sam? - Czuję i żyję tak, jakbym był sam" – słyszymy na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego, gdzie 24 kwietnia odbędzie się polska prapremiera spektaklu Iwana Wyrypajewa. – Jego sztuka pokazuje prawdziwe źródło samotności. Sami ją wybieramy – powiedział Wojciech Urbański.

Odtwórczyni jednej z trzech ról w przedstawieniu Katarzyna Herman zauważyła, że, choć jak zwykle u Wyrypajewa tematy krążą wokół poważnych tematów egzystencjalnych, miłości i Boga, to przez większość czasu widzowie rozwiązują pewną zagadkę. Wyznała także, że wciąż nie może się zgodzić z reżyserem spektaklu w dość zasadniczej sprawie charakteru swojej postaci.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Wojciech Urbański i Katarzyna Herman

Data emisji: 23.04.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/asz

Czytaj także

Tadeusz Kantor: tworzenie ma coś ze zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 22:00
– Ten proces ma coś wspólnego ze złem. To nie jest jakaś wspaniała, monumentalna sprawa – mówił w archiwalnym nagraniu Tadeusz Kantor, którego setna rocznica urodzin minęła 6 kwietnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Seweryn – czterdziestolatka w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:00
– W tej sztuce udało się uchwycić coś typowego dla naszego pokolenia w obecnych czasach – mówiła Maria Seweryn o premierowym spektaklu "Happy now?" w Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kontrapunkt". Małe spektakle i duży jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 22:00
Formy może małe, ale przedstawienia, emocje i brawa bywają tam wielkie. Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie ma już pół wieku.
rozwiń zwiń