REKLAMA

"Juliusz Cezar" w Teatrze Powszechnym

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:00
Spektakl Barbary Wysockiej to obraz współczesnej rzeczywistości politycznej, tworzonej przez bezwzględnych polityków żądnych władzy...
Fragment plakatu promującego spektakl Juliusz Cezar w Teatrze Powszechnym
Fragment plakatu promującego spektakl "Juliusz Cezar" w Teatrze PowszechnymFoto: materiały promocyjne

Polityczny spisek, zabójstwo dyktatora, wojna domowa – sięgając po historię zamachu na rzymskiego dyktatora Juliusza Cezara i opisując konsekwencje tego wydarzenia, Shakespeare opowiadał o grożącej Anglii wojnie domowej i społeczeństwie skazanym na katastrofę.

Spektakl Barbary Wysockiej to obraz współczesnej rzeczywistości politycznej, tworzonej przez bezwzględnych polityków żądnych władzy, lecz nieprzygotowanych do jej odpowiedzialnego sprawowania, a także obraz obywateli, zakładników politycznego przewrotu, którymi łatwo manipulować za pomocą spreparowanych argumentów i rozdawnictwa publicznych pieniędzy. To wizja polityki, gdzie podstawowym paliwem jest trup władcy, nad którym wypowiada się słowa takie jak Wolność, Honor, Ojczyzna - tak długo, aż zmienią się w złowieszczo brzmiący polityczny frazes...

Premiera: 23 stycznia 2016 roku

materiały prasowe/mm/bch

Czytaj także

Szekspir i szaleństwo, które przywraca światu naturalny kształt

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 03:10
- Bardzo ważny był dla nas motyw odwrócenia porządków. Szaleństwa, w którym błazen jest mądrzejszy od króla - mówi Jan Klata, reżyser "Króla Leara". Spektakl pokazany zostanie podczas XIX Festiwalu Szekspirowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sięgając po Szekspira wyruszasz w podróż na swój własny temat

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 02:24
- Szekspir to niekończąca się perspektywa odpowiedzi, nie ma jednej dobrej. Jego dramaty dają możliwość niezliczonych interpretacji świata - mówi reżyser Grzegorz Bral.
rozwiń zwiń