X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Dusan Kovacevic "Profesjonalista"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2008 18:38
Dramat w Teatrze Wyobraźni: Dusan Kovacevic "Profesjonalista" - słuchowisko w przekładzie Doroto Jovanki Cirlić i reżyserii Jana Warenyci. Występują: Krzysztof Wakuliński, Joanna Jeżewska, Henryk Talar i Sławomir Orzechowski. Nagranie z 2004 roku.
Audio

27 kwietnia 2008, godz. 21:30

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Dusan Kovacevic "Profesjonalista" - słuchowisko w przekładzie Doroto Jovanki Cirlić i reżyserii Jana Warenyci. Występują: Krzysztof Wakuliński, Joanna  Jeżewska, Henryk Talar i Sławomir Orzechowski. Nagranie z 2004 roku.

Dusan Kovacevic (ur. 1948) - serbski pisarz i dramaturg, autor takich sztuk jak Bałkański szpieg, Larry Thompson - dramat młodości, Profesjonalista. Wspólnie z Emirem Kosturicą napisał scenariusz do  filmu Undergrand, nagrodzonego Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes. Profesjonalista czyli Smutna komedia - to sztuka o spotkaniu po latach esbeka i pewnego opozycyjnego pisarza, którego ów funkcjonariusz służby bezpieczeństwa śledził przez wiele lat. Syn esbeka - profesor narodowej literatury, kiedy poznał "misję " swojego ojca, zareagował takimi słowami: Stary, czemu wy, tam w SB, nie założyliście "Wydziału Ratowania Narodowej Literatury". To grzech, żeby tyle historii, opowiadań, wierszy, anegdot, aforyzmów i gotowych powiedzonek przepadło na zawsze w oparach alkoholu i papierosowym dymie. Gdyby tak te teczki pozamieniać na książki... Co by to była za biblioteka!.

Akcja powstałego w 1990 roku Profesjonalisty mogłaby rozgrywać się w każdym kraju, którego obywatele tłamszeni przez system totalitarny, w nowej rzeczywistości próbują rozliczać epokę komunizmu. Sztuka Kovacevica doczekała się wersji filmowej  i wielu wystawień teatralnych w kraju i za granicą. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: A. Fredro "Posażna jedynaczka"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2009 18:35
W niedzielne popołudnie w audycji Dramat w Teatrze Wyobraźni "Posażana jedynaczka Aleksandra Fredry
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Roman Brandstaetter "Upadek kamiennego domu"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2009 12:34
W cyklu Dramat w Teatrze Wtobraźni adaptacja książki Romana Brandstaerttera "Upadek kamiennego domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Eugen Rude "Elegia Babelsberska".

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2009 16:20
W przeddzień 20. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego prezentujemy dramat-groteskę o starym komuniście, przed którym rodzina ukrywa wciąż fakt, że nastał nowy porządek świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Stanisław Grochowiak "Partita na instrument drewniany"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2009 12:46
W cyklu Dramat w Teatrze Wyobraźnie adaptacja sztuki Stanisława Grochowiaka "Partia na instrument drewniany".
rozwiń zwiń