X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od faktów do fikcji: Jerzy Szaniawski

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 17:09
„Jerzy Milczący”, „samotnik z Zegrzynka”, ojciec Profesora Tutki. 16 marca mija 40. rocznica śmierci Jerzego Szaniawskiego.
Audio


Od ponoć nieobyczajnego Murzyna, przez metaliterackiego Papierowego kochanka, symbolicznego Ptaka, budzącego spory o… wychowanie Żeglarza, po głośne Dwa teatry – dramaty Jerzego Szaniawskiego na trwałe wpisały się w historię polskiej sceny. Stworzył on swój teatr oryginalny i odrębny: komediowy, ale podszyty psychologiczną, niejednoznaczną wiwisekcją; realistyczno-wizyjny, grający konwencjami, pełen aluzji i niedomówień. Szaniawski, niczym podwojony bohater Dwóch teatrów, umieszcza siebie gdzieś pomiędzy wiernym rzeczywistości „Małym Zwierciadłem” a pełnym symboli „Teatrem Snów”.

Był również jednym z pierwszych autorów słuchowisk. W listopadzie 1935 r. teatr radiowy – zwany wówczas Wielkim Teatrem Wyobraźni – wyemitował 35-minutowe słuchowisko Jerzego Szaniawskiego Zegarek, z udziałem między innymi Stefana Jaracza i Juliusza Osterwy. Audycja wygrała plebiscyt na najlepsze słuchowisko sezonu, Szaniawski okazał się „mistrzem pięknego słowa”, „mistrzem ciekawych dźwięków” i „mistrzem radiowej ciszy”.


W audycji Ewy Stockiej-Kalinowskiej usłyszymy głos pisarza odtworzony z nagrań archiwalnych oraz wypowiedź z 1971 r. krytyka teatralnego Wojciecha Natansona, autora książki Świat Jerzego Szaniawskiego. Ponadto w audycji wziął udział Romuald Karaś – dziennikarz, reportażysta i autor słuchowisk, który w niebanalny sposób opowiada o swoich związkach z Jerzym Szaniawskim. Zapraszamy.

16 marca 2010, godz. 21:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od faktów do fikcji: Maria i Marian

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2009 13:21
6 października 2009, godz. 21:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od faktów do fikcji: W podróży z Olgą Tokarczuk

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2009 15:33
29 grudnia 2009, godz. 21:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od faktów do fikcji: Wspomnienie o prof. Władysławie Tatarkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 15:46
10 maja 2010, godz. 21:30
rozwiń zwiń