X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Wakar: Grzegorz Jarzyna zawsze chciał zrobić film

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 22:00
– Po tym spektaklu Dorota Masłowska i Grzegorz Jarzyna zostali uznani niemal za klasyków – mówił krytyk teatralny o przedstawieniu "Między nami dobrze jest".
Audio
  • "Między nami dobrze jest" wchodzi do kin (Wybieram Dwójkę)
Aleksandra Popławska jako Mała Metalowa Dziewczynka w spektaklu Między nami dobrze jest Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny
Aleksandra Popławska jako Mała Metalowa Dziewczynka w spektaklu "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza JarzynyFoto: PAP/Paweł Kula

Od 9 stycznia będziemy mogli oglądać filmową adaptację spektaklu. – To dziwny gatunek, który na potrzeby tego wydarzenia artystycznego wynalazł reżyser Grzegorz Jarzyna – zauważył Jacek Wakar. – Należy do nurtu kina galeryjnego czy studyjnego. Nie przypuszczam, żeby miało to duże szanse w multipleksach. Po pierwsze trwa odrobinkę ponad godzinę, po drugie nie jest chyba jeszcze pełnoprawnym filmem – dodał.

Krytyk powiedział, że Grzegorz Jarzyna zawsze chciał zrobić film. – W jego ostatnich przedstawieniach sposób narracji jest bardzo zbliżony do filmowego. Podobnie jest z myśleniem o obrazie, kadrowaniu przestrzeni – zauważył.

***
Przygotowała:
Katarzyna Nowak
Goście:
Jacek Wakar
Data emisji:
8.01.2015
Godzina emisji:
16.18

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: nie wymarzyłam sobie, by grać świruski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 09:19
– Pięć lat temu zagranie w serialu było przekroczeniem granicy dobrego smaku. Dziś bez tego nie ma życia – podkreślała aktorka, malując w Dwójce nie tak kolorowy, jak się powszechnie uważa, obraz aktorskiego życia…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woronowicz: Masłowska gra z inteligentnym widzem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 07:00
- Spektakl nikogo nie pozostawiał bez emocji i tak też będzie w przypadku filmu - mówi Adam Woronowicz o ekranizacji tekstu Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest".
rozwiń zwiń