Polskie korzenie klasyków węgierskiego folku

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 18:00
Grupa Buda Folk Band wzięła udział w koncercie inaugurującym 17. festiwal EtnoKraków. Muzycy zdradzili w Dwójce, że ich zespół narodził się w... Szczecinie.
Audio
  • Soma Salamon o Buda Folk Band i węgierskiej muzyce ludowej. Rozmawia Klaudia Baranowska (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
Muzyka Buda Folk Band wykonywana jest na instrumentach używanych przez tradycyjnych twórców z Łuku Karpat i wywodzi się z autentycznych źródeł.
Muzyka Buda Folk Band wykonywana jest na instrumentach używanych przez tradycyjnych twórców z Łuku Karpat i wywodzi się z autentycznych źródeł. Foto: materiały promocyje festiwalu EtnoKraków

- W 2007 roku zostaliśmy zaproszeni na Szczecin Street Art Festival. Grupa powstała z myślą o tej imprezie - opowiadał Soma Salamon, akordeonista i flecista Buda Folk Band.

Rozmówca Klaudii Baranowskiej podkreślał, że obecnie trwa wielki renesans zainteresowania węgierską muzyką ludową. Co sprawiło, że około milion Węgrów aktywnie uczestniczy w życiu tej sceny?

***

Gość: Soma Salamon

Rozmawiała: Klaudia Baranowska

Data emisji: 6.07.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mc

Czytaj także

EtnoKraków: 17. Rozstaje w kręgu Wyszehradu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 12:00
– Inauguracyjnym koncertem zataczamy wielkie koło, powracając do początku naszego festiwalu – mówił Jan Słowiński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu Rozstaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nas czeka na festiwalu EtnoKraków? Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 19:00
Kuba Borysiak przedstawia subiektywny przegląd artystów, którzy występują na współorganizowanym przez Dwójkę największym święcie muzyki etnicznej w Europie.
rozwiń zwiń