EtnoKraków: 17. Rozstaje w kręgu Wyszehradu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 12:00
– Inauguracyjnym koncertem zataczamy wielkie koło, powracając do początku naszego festiwalu – mówił Jan Słowiński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu Rozstaje.
Audio
  • Jan Słowiński zaprasza na 17. Festiwal Rozstaje, część superfestiwalu EtnoKraków (Poranek Dwójki)
  • Jan Słowiński o historii festiwalu Rozstaje i o atrakcjach tegorocznej imprezy. Rozmawia Kuba Borysiak (Źródłogranie/Dwójka)
Podczas koncertu inauguracyjengo wystąpi m.in. Agata Siemaszko (na zdj.) i Kuba Bobas Wilk, zdobywcy Grand Prix 14. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja
Podczas koncertu inauguracyjengo wystąpi m.in. Agata Siemaszko (na zdj.) i Kuba "Bobas" Wilk, zdobywcy Grand Prix 14. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja"Foto: EtnoKraków/mat. prasowe

– Od początku punktem wyjścia naszych poszukiwań i prezentacji była muzyczna scena Małopolski i Karpat, czyli tego, co piękne i blisko nas – powiedział w "Poranku Dwójki" Jan Słowiński. O historii festiwalu Rozstaje opowiadał Kubie Borysiakowi także w magazynie "Źródłogranie".

Koncert "Visegrad Circles" rozpoczął 5 lipca współorganizowany przez Dwójkę superfestiwal EtnoKraków, czyli wydarzenie łączące 36. Festiwal Folkowy Euroradia i właśnie 17. Rozstaje. Program inauguracji imprezy był niezwykle rozbudowany. A to tylko jedna z wielu propozycji, które przygotowali organizatorzy.

***

Prowadzi: Anna Szewczuk

Gość: Janusz Majewski (reżyser filmowy, pisarz)

Data emisji: 4.07.2015

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki" .

mc/ei

Czytaj także

Największe święto muzyki etnicznej w Europie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 15:00
Festiwal, na który złożyły się dwa wydarzenia: 17. Rozstaje oraz 36. Euroradio Folk Festival, odbył się w dniach 5-11 lipca w Krakowie. Ponad 200 muzyków reprezentujących państwa 4 kontynentów wystąpiło na blisko 50 koncertach i nocach tańca w wyjątkowych festiwalowych lokalizacjach. Wiele z tych wydarzeń transmitowaliśmy na antenie radiowej Dwójki, współorganizatora imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

EtnoKraków. W lipcu nie można być gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:00
Jak podkreślał na konferencji prasowej Robert Piaskowski z Krakowskiego Biura Festiwalowego, koncertów ze stolicy Małopolski wysłuchać można będzie w ponad 100 krajach.
rozwiń zwiń