Czy na musical chodzi się jeszcze do teatru?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 12:45
W czasie pandemii internetowe platformy streamingowe znacznie rozszerzyły swoją ofertę, jeśli chodzi o musicale.
Widownia w teatrze
Widownia w teatrzeFoto: HolgersFotografie/pixabay

Czy na musical chodzi się jeszcze do teatru? W trakcie kolejnych lockdownów na fanów musicalu ofensywę przypuścili producenci internetowych platform streamingowych. Oprócz rejestracji broadwayowskich czy londyńskich spektakli w ich ofercie znalazły się również adaptacje, a także produkcje oryginalne. I to właśnie o nich opowiadaliśmy w audycji.

Oczywiście musicalowe nowości wciąż można oglądać w klasyczny sposób, wybierając się do teatru. O ostatnich premierach w Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Syrena w Warszawie i Teatrze Muzycznym w Gdyni informowaliśmy całkiem niedawno, bo w połowie stycznia.

***

Audycja "Ten cały musical" po raz pierwszy pojawiła się na antenie Programu 2 Polskiego Radia we wrześniu 2013 roku. Polski musical rozwija się w zawrotnym tempie, prezentujemy również muzyczne i teatralne aspekty musicali światowych, przemiany tego gatunku, jego zaangażowanie społeczne, wpływ na kulturę popularną, a także najwybitniejszych twórców, nie tylko z Broadwayu czy z West Endu.

Dwóch teatrologów zajmujących się musicalem: Jacek Mikołajczyk i Marcin Zawada, oraz dziennikarz Piotr Sobierski w co drugą niedzielę prezentują słuchaczom historyczne oraz najnowsze nagrania muzyczne, przeplatając je wciągającymi opowieściami ze świata musicalu.


Posłuchaj
57:50 2022_02_13 11_31_20_PR2_Ten_caly_musical.mp3 Czy na musical chodzi się jeszcze do teatru? (Ten cały musical/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Jacek Mikołajczyk

Data emisji: 13.02.2022

Godzina emisji: 11.30

Czytaj także

"West Side Story". Dzieło Spielberga zwiastunem świata nowych wartości

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 18:05
- To jest ekstremalnie spektakularny film, ale miałam wrażenie odkurzania tego, co stare i nie mogłem znaleźć odpowiedzi: dlaczego? Poza kaprysem autorskim - tak Jacek Mikołajczyk, teatrolog i reżyser recenzował w Dwójce najnowszą filmową adaptację słynnego broadwayowskiego musicalu z 1957 roku "West Side Story", której reżyserem jest Steven Spielberg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stephen Sondheim. Pożegnanie mistrza, cz. 2.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 13:24
W drugiej części audycji poświęconej zmarłemu 26 listopada 2021 roku Stephenowi Sondheimowi przypomnieliśmy kilka jego największych kompozycji, nie zabrakło też wspomnień.
rozwiń zwiń