X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łomnicki w eterze

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 09:00
W cyklu "Radiowe kreacje mistrzów" przypomnimy tym razem dokonania Tadeusza Łomnickiego - zdaniem wielu krytyków: największego polskiego aktora teatralnego.
Tadesz Łomnicki
Tadesz ŁomnickiFoto: PAP/CAF-archiwum

Ale grał on także w filmach, spektaklach telewizyjnych i słuchowiskach radiowych. Był wieloletnim rektorem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (obecnie Akademii Teatralnej) . No i członkiem... Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej o przeszłości akowskiej. Jego biografia splatała się z polityką w różnych momentach życia na różne sposoby.

Na deskach scenicznych Łomicki był niekwestionowanym mistrzem. Wielość zadań, których się podejmował (pełnił także funkcję dyrektora Teatru na Woli) sprawiła, że teatrowi radiowemu nie mógł poświęcić zbyt wiele czasu. Większość jego radiowych ról pochodzi z początku drogi artystycznej, z przełomu lat 50. i 60. (np. Franio w " Szczęście Frania" Włodzimierza Perzyńskiego). Te, które zagrał w słuchowiskach z lat 70. i 80., można określić mianem wielkich kreacji (np. w "Pamiętniku szaleńca" wg Mikołaja Gogola czy w "Gwieździe" Helmuta Kajzara).Był też niezapomnianym Świętoszkiem w komedii Moliera.

Fragmenty wymienionych słuchowisk znajdą się w audycji "Radiowe kreacje mistrzów", którą przygotowała Iwona Malinowska z udziałem Joanny Godlewskiej.Posłuchamy mistrzowskich wybuchów emocji: śmiechu, szlochu, szeptu, krzyku i .....pięknego tembru głosu Tadeusza Łomnickiego.

21 marca (piątek), godz. 22.00-23.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusza Łomnickiego recepta na sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 19:00
- Łomnicki jest niedoścignionym wzorem człowieka niezłomnego, którego chce się naśladować - mówi Sebastian Świerszcz, aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Holoubek to dowód na istnienie Boga"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 17:00
Piotr Fronczewski... debiutował niedawno w roli reżysera. W spektaklu "Ja, Feuerbach" Teatru Ateneum odnaleźć można podobno ślady wpływu, jaki wywarł na niego Gustaw Holoubek. - Jestem wyznawcą i czcicielem słowa - wyjaśnił Piotr Fronczewski w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fronczewski o kulisach niedawnego... debiutu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 20:30
67-letni aktor wyreżyserował niedawno swój pierwszy spektakl - "Ja, Feuerbach" w Teatrze Ateneum. Pewien udział miało w tym Polskie Radio. Między innymi o swoim niezwykłym debiucie znakomity aktor opowie w Niedzielę Wielkanocną na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń