Dolnośląski mikrokosmos Macieja Kazińskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:18
Do swojego domu w Proszowej koło Jeleniej Góry zabrał nas Maciej Kaziński - muzykolog, śpiewak, tłumacz, kompozytor, dyrektor Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni.
Audio
  • Dolnośląski mikrokosmos Macieja Kazińskiego (Mikrokosmosy/Dwójka)
Maciej Kaziński
Maciej KazińskiFoto: mat. organizatora

Maciej Kaziński na swoje miejsce na ziemi wybrał malowniczą, oddaloną od cywilizacji wieś Proszowa w powiecie lwóweckim. Wyboru tego dokonał wraz z Francescą Pozzoli, która także była naszym przewodnikiem. Posłuchaliśmy odgłosów ich ogromnego domu, wielu instrumentów w nim zgromadzonych, a także fragmentów nagrań płytowych. Poznaliśmy historię ludzi, wsi i regionu. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób gospodarze rozwijają życie muzyczne w swojej najbliższej okolicy.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 5.11.2017

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

Cante Alentejano - śpiewany dziennik wydarzeń na portugalskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 17:00
- Mieszkańcy Alentejo w ten sposób śpiewają o codziennych przeżyciach i historiach ważnych dla ich miejscowości - niezwykłą tradycję wokalną z mało znanej części Portugalii przybliżała w Dwójce Emilia Geca-Carvao.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasteczko w mieście i inne fenomeny Bemowa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 16:00
W audycji "Mikrokosmosy" mogliśmy poznać warszawską dzielnicę od zaskakującej strony - nieznanej zarówno dawniej, jak i współcześnie. Odwiedziliśmy m.in. słynne osiedle "Przyjaźń".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Daleko do miasta", czyli co piszczy w kulturze lokalnej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 20:00
W audycji rozmawialiśmy o praktyczno-teoretycznym spotkaniu badaczy i animatorów kultury z całej Polski, które odbyło się pod koniec września w Dynowie.
rozwiń zwiń