X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat osób z autyzmem. "Każdy z nas jest inny"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:20
- Każdy z nas jest jakiś: ma swoją osobowość, zainteresowania, pasje, mocne strony. Podobnie nasze dzieciaki. Oprócz tego wszystkiego mówimy, że mają jeszcze autyzm, ale on ich nie określa - przypominała w Dwójce Anna Chwałek, założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat".
Audio
  • Działalność Ośrodka Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych w Białej Podlaskiej (Mikrokosmosy/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lightspring

- W naszym ośrodku nie używamy sformułowań "osoba autystyczna" czy jeszcze innych, które silnie stygmatyzują. Dlatego że autyzm jest tylko pewnym elementem, który towarzyszy naszym dzieciom - mówiła Anna Chwałek o Ośrodku Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych w Białej Podlaskiej działającego w ramach Stowarzyszenia "Wspólny Świat". Jak podkreślała, jednym z najważniejszych celów ośrodka jest przygotowanie podopiecznych do samodzielnego życia.

Anna Chwałek, mama cierpiącego na autyzm Kuby, założyła stowarzyszenie 13 lat temu. - Moja historia ze stowarzyszeniem związana jest z Kubą. Rozpoznanie autyzmu u Kuby było przyczynkiem do powstania tej organizacji.

Z bialskiego ośrodka terapii i diagnostyki korzysta dziś około 250 podopiecznych oraz ich rodzice.  

W 2017 roku podczas akcji charytatywnej radiowej Dwójki "Kultura Pomaga" zbieraliśmy środki na powstanie ośrodka terapii i diagnostyki osób z autyzmem.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Goście: Anna Chwałek (założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat"), Marta Łukowska-Almaszy (dyrektor Ośrodka Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych, działającego w ramach Stowarzyszenia "Wspólny Świat"), terapeuci, pedagodzy, rodzice dzieci znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia "Wspólny Świat"

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 21.00

jp/pg

Zobacz więcej na temat: autyzm Beata Kwiatkowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wanda Wajda: nie lubię słów "poświęcam się"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
Jest coś takiego, co można nazwać "galerią pięknych ludzi", takich, którzy promieniują energią i potrafią znaleźć w swoim życiu coś niezwykłego, co wzbudza nasz zachwyt i podziw. Taka właśnie osoba była gościem tego wydania "Godziny prawdy".
rozwiń zwiń