Milion Afrykańczyków patrzy na Europę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 19:12
- Nie da się ludzi odciąć od marzeń. Nie da się im wybić z głowy prób zmiany swojego położenia – mówił afrykanista Jędrzej Czerep, komentując pierwsze ustalenia polityków zebranych na maltańskim szczycie ws. kryzysu migracyjnego.
Audio
  • Czy szczyt UE na Malcie zaradzi kryzysowi migracyjnemu? (Puls świata/Dwójka)
Czy rozpoczęty właśnie szczyt UE na Malcie może w jakikolwiek sposób wpłynąć na zmniejszenie liczby migrantów napływających na Stary Kontynent?
Czy rozpoczęty właśnie szczyt UE na Malcie może w jakikolwiek sposób wpłynąć na zmniejszenie liczby migrantów napływających na Stary Kontynent? Foto: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

Celem szczytu na Malcie jest m.in. zmobilizowanie państw członkowskich do tego, by wypełniły swoje wcześniejsze zobowiązania.

W Dwójce rozmawialiśmy o tym, czy tego typu spotkania mają jakikolwiek realny wpływ na to, co dzieje się choćby na styku Afryki i Europy (szacuje się, przypomniał prowadzący audycję, że w drodze na Stary Kontynent może być nawet milion Afrykańczyków...).

***
Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzi: Jarosław Kocieszewski
Gość: Jędrzej Czerep (afrykanista)
Data emisji: 12.11.2015
Godzina emisji: 17.45

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny na Bałkanach. "Unia zawiodła"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 18:56
Jak podkreślano w "Pulsie świata", społeczeństwa bałkańskie, stojąc dziś wobec największego kryzysu od czasu wojen z lat 90. XX w., są zawiedzone postawą Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń