REKLAMA

Zachód obroni się przed propagandą Kremla?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 17:00
- W tych działaniach chodzi o to, by osłabić zarówno Unię Europejską i NATO, a także poszczególne kraje. Ich spoistość, ich zdolność do reakcji – tłumaczył Janusz Onyszkiewicz, mówiąc o rosyjskiej machinie propagandowej.
Audio
  • Jak walczyć z rosyjską propagandą? Z Januszem Onyszkiewiczem rozmawia Paweł Lekki (Puls Dwójki)
Kreml, zdjęcie ilustracyjne
Kreml, zdjęcie ilustracyjneFoto: Ana Paula Hirama/flickr/CC0

O tym, jak wielkie znaczenie przykłada Kreml do działań propagandowych, może świadczyć choćby wypowiedź Walerija Gierasimowa, którą przytoczył w Dwójce Janusz Onyszkiewicz. Według szefa Sztabu Generalnego Rosji we współczesnym świecie konflikt będzie miał w niewielkim tylko stopniu charakter wojskowy. - On twierdzi, że będzie to głównie wojna o złamanie woli oporu drugiej strony, a to się dokonuje przez propagandę i podsycanie rozmaitych wewnętrznych niepokojów – mówił o poglądach rosyjskiego polityka gość Dwójki.

Jakie narzędzia wykorzystuje Rosja, uprawiając swoją propagandę? Czy świat zachodni jest podatny na tego rodzaju ataki? I – jak się przed nimi bronić?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Janusz Onyszkiewicz (Stowarzyszenie Euroatlantyckie)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/mg

Czytaj także

"Putin gra na kilku propagandowych fortepianach"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 12:40
- Prezydent Rosji bardzo dobrze opanował pewien mechanizm: oddziałuje na zachodnią opinię publiczną, a ta kształtuje zachowania polityków. To przynosi istotne taktyczne sukcesy – mówił w Dwójce Paweł Kowal.
rozwiń zwiń