X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Kowal

Dr Paweł Kowal: państwa Zachodu nie ufają sobie ws. Rosji

- Rosja długo będzie się podnosić z reputacji i opinii jaka o niej krąży, że jest to państwo, na którym nie można polegać, że oficjalnie deklaruje pokój, ale jest w czasach pokojowych komuś zająć kawałek terytorium - wskazał na antenie PR24 dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk). Na ostatnim szczycie NATO nierzadko wskazywano Rosję jako zagrożenie dla Europy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Rosja Paweł Kowal NATO Unia Europejska Beata Płomecka ŚWIAT

Wołodymir Zełenski nowym prezydentem Ukrainy? Komentarze

Wołodymyr Zełenski został zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie. Wysłannik Polskiego Radia Piotr Pogorzelski ocenił, że "ludzie wierzą, że on zmieni coś w ich kraju", Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk) wskazał, że ważną kwestią będzie polityczna przyszłość Julii Tymoszenko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Petro Poroszenko Ukraina Bogumił Husejnow Piotr Pogorzelski Julia Tymoszenko Paweł Kowal

Paweł Kowal: uważam, że dziś Trójmorze ma sens

Gdyby porównać świat zachodni do klasy, gdzie różne państwa to różni uczniowie, to kraje Europy Wschodniej są tymi gorszymi uczniami. Gen. Hodges zwraca uwagę, że Zachód może być uratowany właśnie przez wzmocnienie wschodniej flanki NATO i UE - mówił w Świecie w Powiększeniu Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Kowal Trójmorze NATO Unia Europejska Europa

TYLKO U NAS Paweł Kowal: zobaczymy, jak USA będą walczyć z Nord Streamem

- Po wielu deklaracjach, że projekt Nord Stream 2 nie ma nic wspólnego z niemieckim rządem, zadziałała zasada – uderz w stół, a nożyce się odezwą. List ambasadora USA o możliwych sankcjach dla zachodnich firm budujących NS2 wywołał reakcję szefa MSZ Niemiec – zauważył dr Paweł Kowal (ISP PAN) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Ukraina Rosja Nord Stream 2 Niemcy Paweł Kowal Unia Europejska

Paweł Kowal: Partnerstwo Wschodnie to dziecko polskiej myśli

Z krajami na wschodzie łączy nas uważność i niepokój związany z tym, co dzieje się w Moskwie. - Wiemy, że rozpad imperium to gwarancja wolności dla nas i dla innych, a jeśli sami uciekniemy, a inni zostaną, to wcześniej czy później imperium nas wchłonie. Takie podejście nazywamy prometeizmem – mówił w Jedynce Paweł Kowal (ISP PAN), mówiąc o polskiej polityce wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Paweł Kowal Piotr Pogorzelski

Magazyn Europejski: jak Rosja wykorzystuje słabość Zachodu?

Rosja liczy na to, że państwa zachodnie powstrzymają Kijów przed "nowymi prowokacjami” - oświadczyła w środę rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa, cytowana przez agencję państwową TASS, odnosząc się do sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej. - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że to element rosyjskiej taktyki - komentował w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina zachód Paweł Kowal Rosja NATO Unia Europejska Morze Azowskie

Dr Paweł Kowal: Angela Merkel wyczuwa trendy w polityce

- To się musiało kiedyś skończyć. Nic nie może przecież wiecznie trwać - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się do decyzji Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zapowiedziała na posiedzeniu zarządu CDU, że w najbliższych grudniowych wyborach nie zamierza ubiegać się po raz kolejny o stanowisko przewodniczącej partii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy CDU Angela Merkel Paweł Kowal Michał Żakowski