Grecja w kryzysie. "Ludzie mają dość"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 13:00
- W Grecji codziennie organizowany jest jakiś protest. Demonstrują rolnicy, strażacy, pracownicy sektora publicznego, nauczyciele i dziennikarze. W związku z kryzysem przeciętny Grek stracił okołlo 2/3 swoich dotychczasowych zarobków. To dlatego tak wiele osób myśli o emigracji– powiedziała Anna Biernacka-Rygiel z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
Audio
  • Anna Biernacka-Rygiel o kryzysie w Grecji (Puls świata/Dwójka)
Strajk zorganizowany przez strażaków w Atenach, 8 lutego 2017 r.
Strajk zorganizowany przez strażaków w Atenach, 8 lutego 2017 r.Foto: PAP/EPA/PANTELIS SAITAS

- Przed kryzysem sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Grecy płacili podatki w znacznie mniejszym stopniu niż w innych krajach europejskich. Pracownicy sektora turystyki przez pół roku mieli płacony specjalny dodatek tylko dlatego, że w martwym sezonie nie mogli czerpać zysków  - dodała Anna Biernacka-Rygiel.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, gdzie Grecy rejestrują teraz swoje firmy, by uniknąć płacenia podatków, i jaki pomysł na przyszłość Grecji ma Unia Europejska oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Strzałkowski

Gość: Anna Biernacka-Rygiel (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych)

Data emisji: 9.02.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Grecja: opóźnia się zakończenie drugiej oceny reform. Ogromne straty dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 10:42
Coraz bardziej opóźnia się zakończenie drugiej oceny greckich reform. Ma to negatywne konsekwencje dla greckiej ekonomii, ale też niekorzystnie wpływa na sytuację polityczną w tym kraju. Specjaliści zastanawiają się, czy rząd Aleksisa Ciprasa jest w stanie zakończyć tę ocenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna na Ukrainie. Putin testuje Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 18:45
- Rosjanie bardzo wnikliwie obserwują to, co dzieje się teraz w Europie Zachodniej i w USA - podkreślała Olena Babakowa, komentując nasilenie się w ostatnim czasie walk w rejonie Awdijiwki w obwodzie donieckim.
rozwiń zwiń