Protesty w Rosji. Ekspert: to może być zaczyn dla masowego ruchu społecznego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:46
- Jako społeczeństwo Rosjanie zawsze byli dosyć bierni, opanowani gnozą. A tutaj faktyczne można zaobserwować ożywienie społeczne. Nie jest to wyłącznie zasługa Nawalnego i jego oporu wobec różnych przewinień władz, ale w ogóle narasta świadomość sprawczości społeczeństwa. I coraz bardziej mieszkańcy większych miast domagają się np. uczciwych wyborów - mówiła w Dwójce dr Agnieszka Bryc.
Audio
  • Po sobotnich protestach w Moskwie brutalnie stłumionych przez władze (Puls świata/Dwójka)
Moskwa. Sobotnie walki protestujących z milicją
Moskwa. Sobotnie walki protestujących z milicją Foto: YURI KOCHETKOV/PAP/EPA

Ponad 1300 osób zostało aresztowanych po protestach w Moskwie przeciwko niezarejestrowaniu opozycyjnych kandydatów w wyborach do władz Moskwy. Dodatkowo opozycjonista Aleksiej Nawalny, aresztowany przez władze jeszcze przed sobotnią (27.07) demonstracją, trafił w niedzielę do szpitala z objawami ostrej reakcji alergicznej.

Na jakiej podstawie kandydatom opozycji pozasystemowej odmiawia się zarejestrowania? O czym świadczy fakt, że władze wysyłają do tłumienia protestów służby siłowe? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Godzina emisji: 16.45

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedna czwarta Rosjan niezadowolona z Putina. Idą zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 09:00
- Rosjanie cały czas czują oddech powracającej wielkiej smuty. Tego, że może być tak jak w latach 90. - komentowała dr Agnieszka Bryc najnowsze, niekorzystne dla Władimira Putina, wyniki badań nastrojów społecznych w Rosji.
rozwiń zwiń