X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Agnieszka Bryc

Populistyczne partie stworzą paneuropejski sojusz?

- Każde z tych ugrupowań powtarza hasło "America First", tylko dostosowane do swojego kraju, czyli "przede wszystkim Włochy", "przede wszystkim Węgry", "przede wszystkim Francja" i tak dalej. Tego rodzaju twierdzenia są z pozoru podobne, ale siłą rzeczy skazują te kraje na konflikt - powiedział Łukasz Pawłowski. Dziennikarz tygodnika "Kultura liberalna" mówił o potencjalnym sojuszu europejskich populistów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Agnieszka Bryc Łukasz Pawłowski Dariusz Rosiak Włochy Stany Zjednoczone Europa Iran Więcej świata Adrian Bąk

Śmierć Zacharczenki. Wojna na Ukrainie nigdy się nie skończy?

- My się już za bardzo przyzwyczailiśmy, że to jest konflikt zamrożony, ze on będzie trwał rok, dwa, trzy, dziesięć, piętnaście, bądź nigdy się nie zakończy. Nigdy, ponieważ mało prawdopodobne jest, aby strona rosyjska zrezygnowała z takiego instrumentu wywierania wpływu na Ukrainę jaką są te dwie zbuntowane republiki, doniecka i ługańska - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie Donieck Donieck Rosja Agnieszka Bryc Świat w południe

Irlandczycy zagłosowali w referendum ws. aborcji

W sobotę, 26 maja, mają zostać podane oficjalne wyniki referendum w sprawie prawa aborcyjnego w Irlandii. Ogłoszenie rezultatu spodziewane jest wieczorem. Z sondażu zrealizowanego dla „Irish Times'a” wynika, że 68 proc. Irlandczyków opowiedziało się w referendum za zmianami, a 32 proc. było przeciw. Rozmawiali o tym w audycji Tydzień – Świat Michał Potocki (Dziennik Gazeta Prawna) i dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  aborcja Irlandia referendum Agnieszka Bryc

"Izrael zawsze odpowiada w sposób zwielokrotniony"

Izraelskie wojsko w Strefie Gazy zabiło  podczas przygranicznych protestów 58 osób - podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec otwarcia ambasady USA w Jerozolimie. – To jest Bliski Wschód, tam liczy się język siły – powiedziała dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu, która była gościem audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kasprolewicz Agnieszka Bryc Izrael Strefa Gazy Hamas Bliski Wschód

Komentarze po spotkaniu prezydentów Polski i Izraela

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, intencją polskich polityków „nie było stworzenie regulacji, która powodowałaby blokowanie świadectwa o Holokauście”. Dodał, że ze strony państwa polskiego nigdy nie było systemowej wrogości wobec Żydów. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Oświęcim Izrael Auschwitz Holokaust II wojna światowa Żydzi Instytut Pamięci Narodowej Agnieszka Bryc

Donald Trump zaprasza Władimira Putina. "Kurtuazyjny gest"

Prezydent USA Donald Trump spotka się w Białym Domu z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii - Dalią Grybauskaite, Raimondsem Vejonisem i Kersti Kaljulaid. Jednym z głównych tematów rozmów będzie zagrożenie ze strony Rosji, oraz to jak USA mogą pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa państw rosyjskich. Tymczasem dzień wcześniej świat obiega informacja, że Donald Trump zaprosił do Białego Domu prezydenta Rosji. W Polskim Radiu 24 komentarz Agnieszki Bryc z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin USA Donald Trump Siergiej Skripal Agnieszka Bryc

Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Agnieszka Bryc

Eksperci o reakcji Zachodu na zamach na Siergieja Skripala

– To nie pierwszy i nie ostatni kryzys – tak o stosunkach pomiędzy Wielką Brytanią a Rosją, w kontekście próby zabójstwa Siergieja Skripala, powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Gorącym Temacie m.in. o tym, jak sprawa wpłynie na relacje na linii Zachód -Moskwa mówili również dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Bogdan Pliszka, socjolog bezpieczeństwa z Politechniki Śląskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Wielka Brytania Agnieszka Bryc